R e k l a m a

Pandemia odbija się na zdrowiu psychicznym. Będą bezpłatne konsultacje psychologiczne dla mieszkańców

R e k l a m a

Mieszkańcy województwa łódzkiego, którzy nie radzą sobie emocjonalnie ze skutkami pandemii koronawirusa, będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych. Zarząd województwa ogłosił konkurs na świadczenie pomocy psychologicznej dla osób, które doświadczyły skutków pandemii.

Trwająca obecnie pandemia wywołuje w społeczeństwie stres, poczucie zagrożenia, strach oraz niepewność. Jak przekonują urzędnicy, u wielu osób, które doświadczyły skutków pandemii, takich jak na przykład śmierć bliskiej osoby, utrata pracy bądź izolacja społeczna, nasilają lub pojawiają się zaburzenia psychiczne, takie jak stany lękowe lub depresyjne. W związku z tym takie osoby potrzebują profesjonalnej pomocy psychologicznej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Urząd Marszałkowski zamówił zadanie polegające na udzielaniu indywidualnych 60-minutowych konsultacji psychologicznych. Jedna osoba będzie mogła skorzystać nawet z sześciu spotkań. Porady będą realizowane w sposób tradycyjny lub, w przypadku ograniczeń i zakazów związanych z pandemią, przez telefon lub w formie on-line.

Z bezpłatnego wsparcia będą mogli skorzystać dorośli mieszkańcy województwa łódzkiego, doświadczający trudności i zaburzeń psychicznych w związku z trwającą pandemią SARS-Cov-2. Dotyczy to w szczególności:

  • osób, które chorowały na COVID-19 oraz ich rodzin i bliskich,
  • osób samotnych, narażonych na izolację społeczną,
  • osób, które znalazły się w trudnej sytuacji ekonomicznej,
  • osób wykonujących zawody medyczne oraz inne kluczowe przy zwalczaniu pandemii.

Na realizację projektu samorząd województwa łódzkiego przeznaczył 300 tysięcy złotych. Do składania ofert zaproszone są organizacje pozarządowe i podmioty lecznicze, zatrudniające osoby z odpowiednimi kwalifikacjami oraz będące w stanie zapewnić lokale do indywidualnych konsultacji psychologicznych. Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla mieszkańców województwa łódzkiego mają się odbywać w okresie od maja do listopada bieżącego roku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx