R e k l a m a

Zagrożenie powodziowe. Stan rzek w powiecie wieluńskim poddany kontroli

R e k l a m a

Trwające obecnie roztopy są przyczyną zagrożenia powodziowego w znacznej części Polski. Również w naszym regionie profilaktycznie sprawdzono stan rzek i wód.

Oceny stanu rzek i wód na terenie powiatu wieluńskiego dokonali funkcjonariusze KP PSP w Wieluniu wraz z przedstawicielem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Działania przeprowadzono ze względu na zagrożenie powodziowe, spowodowane podwyższeniem temperatury powietrza, a co za tym idzie – szybkim topnieniem pokrywy śnieżnej. Podczas oceny zwracano też uwagę na mogące tworzyć się zatory lodowe.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Na chwilę obecną nie stwierdzono przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych poziomów rzek, jak i występowania zatorów lodowych. Z uwagi na dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe, wspomniane parametry objęte są ciągłym monitoringiem – informuje kpt. Grzegorz Kasprzyczak, oficer prasowy wieluńskiej jednostki straży pożarnej.

Warto dodać, że w najbliższych dniach faktycznie czekają nas wiosenne temperatury. Aktualną pogodę w Wieluniu, a także prognozę pogody na najbliższe dni możecie śledzić w naszym serwisie w zakładce POGODA.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx