R e k l a m a

Wieluński szpital będzie miał drugi tomograf

R e k l a m a

O zakupie nowego tomografu komputerowego dla wieluńskiego szpitala poinformował poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Rychlik. Będzie to drugie takie urządzenie w wieluńskiej placówce.

Decyzję o zakupie 19 tomografów komputerowych dla szpitali w całej Polsce podjął pod koniec stycznia premier Mateusz Morawiecki. Jedno z urządzeń ma trafić do Wielunia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Niezbędne urządzenie do diagnostyki obrazowej o wartości około 2 milionów złotych w najbliższym czasie przekaże szpitalowi Agencja Rezerw Materiałowych – poinformował Paweł Rychlik. – Należy podkreślić, że szpital ani starostwo powiatowe nie poniosą żadnych kosztów, a nowoczesny i wielofunkcyjny tomograf z najwyższej półki odciąży zużyty, dotychczas używany aparat – podkreślił poseł.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Wieluniu, zakup nowego tomografu spowoduje znaczne skrócenie czasu oczekiwania na badania. Urządzenie będzie wykorzystywane do diagnozowania schorzeń, w tym m.in. powikłań po COVID-19. Poprzedni nowy tomograf dla wieluńskiego szpitala kupiono w 2014 roku. Inwestycję sfinansował wówczas powiat wieluński.

Warto przypomnieć, że tomografia komputerowa, zaliczana do tzw. badań obrazowych, jest jedną z podstawowych metod diagnostycznych we współczesnej medycynie. Dzięki wykorzystaniu promieniowania rentgenowskiego pozwala uzyskać przekroje badanych narządów ludzkiego ciała.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx