R e k l a m a

Akcja wieluńskiej drogówki. Na celowniku piesi i rowerzyści

R e k l a m a

Policjanci z wieluńskiej drogówki prowadzą dzisiaj na terenie powiatu działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas tej akcji funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców i pieszych w pobliżu przejść dla pieszych.

Działania prowadzone przez mundurowych są ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Funkcjonariusze podczas służby zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania obejmują także rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy „niechronionych” – tłumaczy st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Podczas dzisiejszych działań policjanci wręczali pieszym elementy odblaskowe podkreślając rolę, jaką odgrywają w ich bezpieczeństwie. Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze leżącej poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych.

– Wszyscy powinni bezwzględnie przestrzegać tej zasady, ponieważ w konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze jest na straconej pozycji. Nie chroni go przecież zderzak, maska samochodu ani poduszka powietrzna – przypomina st. asp. Katarzyna Grela. – Pośpiech, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych – to zachowania, które mogą doprowadzić tragicznego w skutkach zdarzenia.

Jak przypominają policjanci, wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych to między innymi:

  • wyprzedzanie na przejściach dla pieszych,
  • omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu,
  • nieprawidłowe zatrzymywanie się lub parkowanie w szczególności w miejscach ograniczających widoczność przejść dla pieszych.

Z kolei wykroczenia popełniane przez pieszych dotyczą przede wszystkim przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, przy czerwonym świetle, jak również wchodzenia na jezdnię zza przeszkody, pojazdów oraz bezpośrednio przed jadący pojazd.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx