R e k l a m a

Będą zmiany w przepisach o zasłanianiu ust i nosa. „Z przyłbicami to na Grunwald zapraszamy”

R e k l a m a

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zapowiedział dzisiaj wprowadzenie zakazu korzystania z przyłbic, kominów i szalików zamiast masek. To odpowiedź na niepokojący wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce w ostatnim czasie.

– Mamy teraz wzrosty zakażeń w granicach między 1 – 2 tysiące z tygodnia na tydzień. Mogą one sięgnąć 10-12 tys. zakażeń na dobę – zakomunikował dzisiaj rzecznik MZ. Potwierdził też, że zostanie wprowadzony kategoryczny zakaz zasłaniania twarzy kominami, szalikami i przyłbicami. Szczegółowe decyzje w sprawie zaostrzenia obostrzeń mają zostać ogłoszone w środę, 24 lutego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Obostrzenia mają nas chronić. Musimy nauczyć się żyć w rygorze sanitarnym – podsumował Andrusiewicz.

Przypomnijmy, że również minister zdrowia Adam Niedzielski w ostatnim czasie wypowiadał się krytycznie o innych niż maseczka sposobach zasłaniania ust i nosa. W sobotniej rozmowie z dziennikarzem Radia Zet zapowiedział wprowadzenie zalecenia na poziomie rozporządzenia pandemicznego, że nieakceptowane są surogaty maseczek, takie jak chusty czy przyłbice.

– Jak to kiedyś powiedział bardzo zgrabnie pan profesor Krzysztof Simon, z przyłbicami to na Grunwald zapraszamy, a do ochrony przed chorobą to trzeba stosować maseczki – mówił w sobotę minister Niedzielski.

Dodajmy, że Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 6.310 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. Zmarło dzisiaj kolejnych 247 osób. Tym samym łączna liczba zakażonych wzrosła w Polsce do 1.648.962, zaś liczba zgonów do 42.436. Szczegółowe statystyki zakażeń i zgonów na terenie powiatu wieluńskiego w pierwszych trzech tygodniach lutego zaprezentowaliśmy tutaj (kliknij).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx