R e k l a m a

Złodzieje włamali się do plebanii w Rudnikach i ukradli pieniądze. Sprawcy wciąż nieznani

R e k l a m a

Złodzieje włamali się w niedzielę 21 lutego do plebanii w Rudnikach, skąd ukradli pieniądze. Sprawcy jak dotąd nie zostali schwytani. Parafianie zwracają się z apelem o pomoc w ich ustaleniu.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od naszych czytelników i potwierdziliśmy ją w rozmowie z sierżantem sztabowym Markiem Kotarą z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W dniu 21 lutego 2021 r. w godzinach popołudniowych w miejscowości Rudniki doszło do kradzieży z włamaniem do pomieszczeń plebanii – potwierdza sierż. sztab. Marek Kotara. – Z miejsca zostały skradzione pieniądze o nieustalonej kwocie. Aktualnie trwają czynności dochodzeniowo-śledcze w kierunku wykrycia sprawcy lub sprawców tego zdarzenia. Sprawę prowadzi Komisariat Policji w Praszce.

Nieco więcej o tym zdarzeniu dowiedzieliśmy się od mieszkanki Rudnik, Anny Adamczyk-Urzyńskiej, która zaangażowała się w mediach społecznościowych w akcję poszukiwania świadków zdarzenia.

– Włamano się przez okno od ulicy Wieluńskiej, a złodzieje uciekali z tyłu podwórka plebanii i najprawdopodobniej wyszli na ulicę Częstochowską. Skradziono pieniądze. Nie tylko prywatne pieniądze księdza, ale również oszczędności parafii, na które składamy się my, parafianie – napisała na Facebooku Anna Adamczyk-Urzyńska. I zwróciła się z apelem do ewentualnych świadków zdarzenia.

– Jeśli ktoś widział cokolwiek, co może mieć coś wspólnego z tym zdarzeniem, proszę o pilny kontakt z proboszczem lub Komisariatem Policji w Praszce. Pogoda w niedzielę była piękna, wielu mieszkańców naszej miejscowości spacerowało tego dnia i być może ktoś coś zaobserwował. Moc portali społecznościowych jest potężna i mocno wierzę, że złodzieje dzięki pomocy innych zostaną złapani i ukarani – ma nadzieję Anna Adamczyk-Urzyńska.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
3 lat temu

Jak Praszka to raczej nie znajdą, ten komisariat tam to tylko szkoda naszych pieniędzy na ich utrzymanie

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx