R e k l a m a

Minister zdrowia ogłosił nowe restrykcje. Będą obowiązywać od najbliższej soboty

R e k l a m a

Zmiany w przepisach dotyczących zakrywania ust i nosa, obowiązkowa kwarantanna po przekroczeniu południowej granicy oraz powrót zwiększonych obostrzeń w jednym z województw – to najważniejsze tematy dzisiejszej konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Minister powiedział m.in., że trzecia fala pandemii w Polsce rozpędza się. Wskazał tu na dzisiejszy wynik ponad 12 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie kraju. Zaznaczył przy tym, że istotnym zagrożeniem są pojawiające się mutacje.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mamy wariant brytyjski i południowoafrykański. Te nowe mutacje będą się pojawiać. Widzimy niepokojący trend. W styczniu mieliśmy w pierwszych badaniach udział 5 procent brytyjskiego wariantu, teraz udział przekracza 10 procent – ubolewał minister Niedzielski.

Minister: Musimy wykonać krok wstecz

Adam Niedzielski poinformował o „kroku wstecz” w kwestii obostrzeń w województwie warmińsko-mazurskim. Tam już od soboty zamknięte zostaną takie obiekty, jak galerie handlowe, hotele, kina, teatry, muzea, korty tenisowe, czy baseny, a nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie się odbywać zdalnie.

W pozostałych regionach kraju zostaną utrzymane obecnie obowiązujące restrykcje, ale z dwoma zmianami, które będą obowiązywać od 27 lutego:

  • Osoby przyjeżdżające z Czech i Słowacji będą musiały przejść kwarantannę (z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki).
  • Nie będzie można zastępować maseczki przyłbicą, chustą lub innym zamiennikiem.

– Przyłbice mogą być stosowane dodatkowo – ogłosił minister zdrowia.

Przypomnijmy, że w powiecie wieluńskim w pierwszych trzech tygodniach lutego odnotowano 56 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj (kliknij).

 

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx