R e k l a m a

W wieluńskiej bibliotece miejskiej można oglądać wystawę zdjęć Romana Kędzierskiego

R e k l a m a

Od 15 lutego 2021 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu można oglądać wystawę prac wielunianina Romana Kędzierskiego.

Jak informuje biblioteka, Roman Kędzierski (1964-2019) był cyklistą, fotografem amatorem oraz wiernym czytelnikiem wieluńskiej książnicy. Pasją autora było fotografowanie przyrody, architektury, zwierząt. Roman Kędzierski dokumentował wydarzenia, poszukiwał miejsc wyjątkowych i magicznych. Swoje fotografie utrwalał na negatywach, diapozytywach i kartach cyfrowych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Zdjęcia, będące owocem wędrówek autora z aparatem po Załęczańskim Parku Krajobrazowym, zostały zaprezentowane na 27 czarno-białych fotografiach. Można na nich zobaczyć m.in. wnętrze Jaskini Niespodzianka w Rezerwacie Węże ze stalaktytami-makaronami, młyn i starorzecze na Kępowiźnie, stare chałupy i drzewa chylące się ku upadkowi, jak również opuszczone domy, szykujące się do lotu ptaki, czy też zachody słońca.

– Prezentowane na wystawie fotografie pochodzą sprzed 32 lat. Zdjęcia po raz pierwszy prezentowane były uczestnikom X Zjazdu Wieluńskiego Oddziału PTTK. Wystawę przygotowaną z inicjatywy Włodzimierza Kałczaka można oglądać w czytelni biblioteki do końca kwietnia. Zapraszamy! – informują pracownicy MiGBP w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx