R e k l a m a

Cyberprzestępcy nie śpią. Uwaga na fałszywe maile od ZUS-u

R e k l a m a

ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami. Część osób w ostatnich dniach otrzymała wiadomości z informacją m.in. o niedopłacie składek i konieczności uregulowania ich w ciągu 24 godzin.

Jak informuje ZUS, fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresu alert@zus.pl. Ubezpieczyciel przypomina, że nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych drogą mailową. Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci nie otrzymują też żadnych wezwań do zapłaty ani informacji o nadpłatach.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu – zaznacza Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

ZUS ostrzega, by w nie odpowiadać na te maile, ani nie otwierać zawartych w korespondencji załączników. Wiadomości tego typu często mają na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do wrażliwych danych, które zapisane są w jego pamięci.

– W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką ZUS lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl – podsumowuje Monika Kiełczyńska.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx