R e k l a m a

Najpierw wpis na Spotted: Wieluń, potem policja i mandat. Sprawa zaśmiecania ul. Spokojnej znalazła swój finał

R e k l a m a

Duże poruszenie na stronie Spotted: Wieluń wywołał wpis mieszkańca, oburzonego zaśmiecaniem ulicy Spokojnej w Dąbrowie. Jak się okazało, sprawa znalazła swój dalszy ciąg na policji.

Mieszkaniec Dąbrowy wkrótce po przesłaniu wpisu do publikacji w Internecie zdecydował się zgłosić sprawę na policję. Jak czytamy w mediach społecznościowych, zawiadomienie w tej sprawie, na podstawie wpisu opublikowanego na Spotted: Wieluń, złożyło również Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieluniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Wieluńscy policjanci potwierdzają, że w środę 24 lutego 2021 roku zostali powiadomieni o wyrzuceniu śmieci bytowych przy ulicy Spokojnej w Dąbrowie przez nieustalonego wówczas sprawcę.

– 38-latek będący świadkiem zdarzenia przekazał mundurowym zdjęcia, na których utrwalony został wizerunek mężczyzny oraz samochód, którym przyjechał – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy. I dodaje, że sprawą natychmiast zajęli się policjanci z zespołu do spraw wykroczeń.

– Dzięki ich szybkiej reakcji sprawca wykroczenia został ustalony jeszcze tego samego dnia. Okazał się nim być 49-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Mężczyzna za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela. Ostatecznie 49-latek przeprosił też za swoje zachowanie i posprzątał wszystkie pozostawione po sobie nieczystości.

– Dziękujemy za wzorową obywatelską postawę mieszkańcowi Dąbrowy, który zareagował i powiadomił o zdarzeniu policjantów – podkreśla st. asp. Katarzyna Grela.

To nie pierwszy przypadek wyrzucania śmieci w tym rejonie

Dotarliśmy do 38-letniego mieszkańca Dąbrowy, który przesłał wpis do Spotted: Wieluń, a wkrótce potem powiadomił policję o zaśmiecaniu ulicy Spokojnej. Jak mówi, te okolice na skutek nielegalnego wyrzucania odpadów powoli zamieniają się w dzikie wysypisko śmieci.

– Smutny jest fakt, że tylko gdy ktoś taki jak ja nagłośni podobny proceder, to dopiero wtedy ktoś chce coś z tym zrobić – ubolewa mieszkaniec Dąbrowy. I dodaje, że sporo porzuconych śmieci można znaleźć nie tylko w rejonie ulicy Spokojnej, ale również wzdłuż przylegającej do niej ulicy Grabowej.

– Od połowy jej długości aż do zbiegu z ulicą Spokojną też powstaje dzikie wysypisko śmieci. Na dodatek po utwardzeniu tej ulicy oprócz wspomnianych śmieci zaczyna się tu tworzyć tor rajdowy – nie ukrywa niezadowolenia nasz rozmówca. Na koniec postuluje zamknięcie ulicy Spokojnej dla ruchu samochodowego. – Powinna to być droga wyłącznie dla pieszych i rowerzystów – stwierdza.

Wieluńska policja zwraca się z apelem

Wieluńscy policjanci apelują, by nie wyrzucać odpadów do rzek, lasów, rowów przydrożnych, czyli na tzw. dzikie wysypiska śmieci, a także w inne przypadkowe miejsca.

– Ważna jest tutaj dojrzała, odpowiedzialna i świadoma postawa wobec siebie, innych ludzi oraz środowiska naturalnego – zaznacza st. asp. Katarzyna Grela. I przypomina o art. 145 kodeksu wykroczeń, który mówi, że „kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleńce, podlega karze grzywny do 500 zł albo karze nagany”.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
arek
3 lat temu

tylko co mieszkańcom po mandacie, karą powinno być wysprzatanie wszystkiego na tej drodze a jest tego sporo

ddd
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  arek

Sie polskiego naumiej nieuku.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
803obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx