R e k l a m a

Powstało Centrum Pomocy dla przedsiębiorców, pracodawców i osób szukających pracy

R e k l a m a

Przedsiębiorcy, pracodawcy, a także osoby poszukujące zatrudnienia będą mogły łatwiej zdobyć niezbędne informacje. Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi uruchomił Centrum Pomocy dla osób potrzebujących wsparcia i wiedzy dotyczącej rynku pracy oraz usług oferowanych przez Publiczne Służby Zatrudnienia.

Jak informuje Łódzki Urząd Wojewódzki, dzięki uruchomionemu Centrum Pomocy na jednej stronie internetowej wuplodz.praca.gov.pl można znaleźć konkretne informacje przygotowane z myślą o pracodawcach, przedsiębiorcach, jak również osobach szukających zatrudnienia i oczekujących wsparcia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Chcemy dotrzeć do tych osób za pośrednictwem łatwo dostępnej strony internetowej. Uruchomiliśmy ją na głównej stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy – informuje Mariusz Kubat, z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.

Na stronie znaleźć można m.in. informacje dotyczące aktualnych ofert pracy w naszym regionie, a także możliwości podnoszenia lub zmiany kwalifikacji zawodowych. Nie brakuje też danych na temat wsparcia w efektywnym poszukiwaniu pracy, jak również pomocy przy zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej.

– To bardzo ważne w tym trudnym dla nas czasie pandemii koronawirusa, która miała duży wypływ na gospodarkę, nie tylko naszą wojewódzką, ale ogólnokrajową i europejską – przekazał podczas konferencji prasowej Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego. I dodał, że zarząd województwa, na czele z marszałkiem Grzegorzem Schreiberem, podejmuje szereg rozwiązań mających na celu zmniejszanie negatywnego wpływu epidemii na gospodarkę.

– Dbamy o to, aby osoby, które zostały pokrzywdzone w tym trudnym czasie, mogły otrzymać wsparcie i wszelką pomoc z różnych programów i konkursów – podkreślał Robert Baryła.

Na zintegrowanej stronie internetowej przedsiębiorcy mogą znaleźć informacje dotyczące pomocy Publicznych Służb Zatrudnienia przy tworzeniu nowych miejsc pracy, a także możliwości dofinansowania szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe pracowników.

Strona umożliwia też zapoznanie się z ofertą Urzędu Marszałkowskiego dotyczącą możliwości rozwoju firm, a także wsparcia finansowego, np. z funduszy europejskich. Dostępne są tam również aktualne informacje o wsparciu dla firm w czasie epidemii, takim jak na przykład tarcze antykryzysowe.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx