R e k l a m a

Tarcza 7.0 w łódzkim: Zwolnienia na 812,6 mln zł, postojowe na 324 mln zł

R e k l a m a

Od około roku ZUS jest jedną z wiodących instytucji realizujących działania w ramach tarczy antykryzysowej. Przez ten rok do przedsiębiorców trafiła kwota ok 13,8 mld zł w ramach zwolnienia z obowiązku opłacania składek. W naszym regionie kwota ta wyniosła 812,6 mln zł.

Obecnie obowiązujące przepisy Tarczy Antykryzysowej 7.0 przewidują m.in. zwolnienie z opłacania składek za grudzień 2020 r. lub za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r. Ulga jest przeznaczona dla płatników działających pod określonymi kodami PKD.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– O wsparcie można wystąpić od 1 lutego przez PUE ZUS. Płatnicy mają czas na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek za grudzień i styczeń do 31 marca – przypomina Monika Kiełczyńska z ZUS. I dodaje, że jeśli przedsiębiorca ma obowiązek co miesiąc składać deklaracje rozliczeniowe, to najpóźniej do końca lutego musi także przesłać do ZUS deklaracje za grudzień i styczeń.

Jak informuje ZUS, prawo do pomocy otrzymali przedsiębiorcy z niemal 50 różnych branż. Zakres i forma wsparcia zależy od rodzaju przeważającej działalności gospodarczej. O umorzenie składek za styczeń albo za grudzień i styczeń oraz ponowne świadczenie postojowe mogą wystąpić między innymi przedsiębiorcy z branży sprzedaży detalicznej, fitness, gastronomicznej, turystycznej, organizatorzy targów, wystaw i kongresów, prowadzący różne formy edukacji, obiekty noclegowe, uzdrowiska, pralnie, obiekty kultury i rozrywki, firmy zajmujące się fotografią, produkcją lub dystrybucją filmów muzyki, jak również fizjoterapeuci i paramedycy.

Istotnym instrumentem w ramach tarczy jest też wypłata świadczeń postojowych. Łączna wartość postojowego przekroczyła już 5,6 mld złotych. Najwięcej środków w ramach postojowego trafiło do firm z województwa mazowieckiego (ok. 891 mln zł), śląskiego (ok. 678 mln zł) oraz małopolskiego (ok. 611 mln zł). Z kolei w naszym regionie w ramach postojowego wypłacono już niemal 324 mln zł.

O świadczenie postojowe przedsiębiorcy mogą wystąpić nawet do trzech miesięcy po ustaniu stanu epidemii. Data złożenia wniosku ma jednak wpływ na to, które miesiące należy wziąć pod uwagę przy ocenie spadku przychodu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx