R e k l a m a

Wypadek w Dzietrzkowicach. Sprawca miał sądowy zakaz kierowania pojazdami

R e k l a m a

W Dzietrzkowicach w powiecie wieruszowskim kierowca lanosa stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożną kapliczkę. Jak się okazało, sprawca tego zdarzenia ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Jakby tego było mało, prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu.

Jak informują policjanci, do zdarzenia doszło 27 lutego 2021 roku po godzinie 12:00 na ulicy Kościuszki w Dzietrzkowicach (powiat wieruszowski).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący daewoo lanos 37–letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego nie zachował należytych środków ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w oznakowanie drogi oraz przydrożną kapliczkę – informuje asp. sztab. Damian Pawlak z wieruszowskiej policji. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika też, że sprawca zdarzenia ma sądowy zakaz kierowania pojazdami i w chwili tego wypadku mógł znajdować się pod działaniem alkoholu.

– Ranny 37–latek został zabrany do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań, które wykażą, czy kierował pojazdem pod działaniem alkoholu lub innych niedozwolonych środków – przekazuje asp. sztab. Damian Pawlak.

Nie zmienia to jednak faktu, że mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem w warunkach sądowego zakazu oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W zależności od wyniku badania krwi może też odpowiedzieć za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu.

– Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w warunkach sądowego zakazu, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Pod nadzorem prokuratora wyjaśniamy dokładne okoliczności tego zdarzenia – podsumowuje asp. sztab. Damian Pawlak.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx