R e k l a m a

Niewybuch w Krzeczowie. Policja zabezpieczyła miejsce do czasu przyjazdu saperów

R e k l a m a

Podczas prac ziemnych na jednej z posesji w Krzeczowie znaleziono niewybuch z okresu II wojny światowej. Teren zabezpieczyli wieluńscy policjanci.

Dzisiaj w godzinach porannych dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał wiadomość, że w miejscowości Krzeczów (gmina Wierzchlas) właściciel jednej z prywatnych posesji podczas wykonywania prac ziemnych wykopał niewybuch. We wskazane miejsce natychmiast udali się wieluńscy funkcjonariusze.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjant z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego wieluńskiej komendy wstępnie potwierdził, że niebezpieczne znalezisko pochodzi z czasów II wojny światowej – informuje st. asp. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu. I dodaje, że mundurowi powiadomili o niewybuchu saperów z Tomaszowa Mazowieckiego.

– Obecnie funkcjonariusze zabezpieczają miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego – przekazała dzisiaj przed południem st. asp. Katarzyna Grela

Policjanci przypominają, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić lub rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, warto zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, w szczególności dzieci.

– Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć – przypomina st. asp. Katarzyna Grela. – O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx