R e k l a m a

Wieluńscy policjanci ostrzegają przed oszustami wyłudzającymi dane kart płatniczych

R e k l a m a

Wieluńska policja w związku z otrzymywanymi zgłoszeniami oszustw apeluje do internautów korzystających z popularnych portali ogłoszeniowych. Funkcjonariusze proszą o zachowanie szczególnej ostrożności podczas transakcji internetowych. Oszuści opracowali bowiem nowy sposób na czyszczenie kont.

Na czym polega ta metoda działania oszustów? W związku z wystawioną w Internecie ofertą sprzedaży kontaktuje się z nami, za pośrednictwem internetowych komunikatorów, udający zainteresowanie ofertą przestępca. Podczas rozmowy deklaruje, że zakupił towar i za niego zapłacił. Twierdzi, że pieniądze można odebrać po wejściu w link do rzekomego potwierdzenia płatności.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Następnie sprzedającemu przesłana zostaje wiadomość zawierająca link do strony łudząco podobnej do tej, na której wystawił przedmioty do sprzedaży – opisuje st. asp. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu. – Na tej stronie znajduje się formularz z prośbą o podanie takich danych, jak numer karty płatniczej, jej data ważności, kod CVV oraz aktualny stan konta. Po wypełnieniu formularza oszuści są już w posiadaniu niezbędnych informacji, by wyczyścić konto ofiary. Potrzebują tylko kodu do autoryzacji, który przychodzi do sprzedającego w wiadomości SMS. Kod wpisany do formularza jest kodem autoryzującym wypłatę twoich środków z konta przez oszusta.

– Bądźmy ostrożni i nie dajmy się oszukać – apeluje st. asp. Katarzyna Grela. – Nigdy nie korzystajmy z linków, które przychodzą w wiadomościach. Najbezpieczniej jest wpisać samodzielnie adres internetowy strony serwisu ogłoszeniowego lub banku. Zwracajmy również uwagę na numer telefonu z jakiego otrzymujemy wiadomości. Często w przypadku oszustw numer ten jest przypisany do operatorów zagranicznych. Trzeba też pamiętać, by zachować szczególną ostrożność przy podawaniu danych karty bankowej. Należy upewnić się, czy oszuści nie zastawili na nas pułapki.

– Jeśli stałeś się ofiarą oszustwa, jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem, by zastrzec kartę płatniczą i poinformuj o sprawie policjantów – przypomina st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx