R e k l a m a

Konferencja ministra zdrowia. Nowe obostrzenia w kolejnym województwie. Co z weselami?

R e k l a m a

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił dzisiaj kilka zmian w obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa. Mocniejsze restrykcje wprowadzono w województwie pomorskim.

– Niestety cały czas mamy do czynienia z kontynuacją trendu wzrostowego – ubolewał podczas konferencji prasowej minister Niedzielski. Dzisiaj w całym kraju odnotowano 15.829 nowych przypadków zachorowań oraz 263 zgony powiązane z COVID-19.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Średnia zachorowań w ostatnim tygodniu przekroczyła wartość 11 tysięcy – podkreślił minister zdrowia. Dodał też, że liczba dzisiejszych zakażeń robi wrażenie. – Mamy do czynienia z dużym wzrostem. Z każdym tygodniem rośnie liczba osób, które zgłaszają się na testy COVID-19 – zaznaczył minister zdrowia.

Kiedy apogeum?

Szef Ministerstwa Zdrowia zapowiedział, że w przyszłym tygodniu liczba nowych dziennych zachorowań może przekroczyć 18 tysięcy. Ocenił też, kiedy możemy spodziewać się szczytu zachorowań.

– Obecnie znajdujemy się w okresie wzrostowym trzeciej fali pandemii i przewidywane jest, że na przełomie marca i kwietnia ta fala powinna osiągnąć swoje apogeum. A potem procesy pandemiczne powinny słabnąć – powiedział Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji.

Do warmińsko-mazurskiego dołącza pomorskie

Najbardziej dotknięte tzw. trzecią falą epidemii jest jak dotąd województwo warmińsko-mazurskie. Zdecydowano o przedłużeniu obowiązujących tam bardziej drastycznych obostrzeń do 20, z jedną zmianą: zajęcia zdalne dla klas I-III szkoły podstawowej zostaną zamienione na hybrydowe.

W związku ze wzrastającą liczbą nowych przypadków zakażeń, do objętego większymi restrykcjami warmińsko-mazurskiego dołączyło też województwo pomorskie. Tam również od najbliższej soboty będą obowiązywać zwiększone restrykcje.

Zasady w pozostałych województwach przedłużone

W pozostałych województwach obowiązujące dotychczas zasady bezpieczeństwa zostały przedłużone do 28 marca. Decyzje dotyczące ewentualnych zmian obostrzeń w poszczególnych regionach będą podejmowane co tydzień. Ministra zdrowia zapytano też o to, kiedy można spodziewać się powrotu wesel.

– Jest taki scenariusz analizowany, że w przypadku, jeżeli po świętach byśmy mieli już to apogeum zachorowań za sobą, to będziemy przywracali wszystkie te sektory i branże, które były dotknięte do tej pory obostrzeniami – odpowiedział Niedzielski. – Oczywiście, techniką delikatnych kroków, czyli nie od razu wesela na 50 osób, tylko wprowadzając ostrożniejsze limity.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx