R e k l a m a

Groźny wypadek z udziałem wozu strażackiego na DK 45 w Janowie w gminie Ostrówek [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Groźny wypadek w gminie Ostrówek. Dzisiaj przed godziną 14:00 jadący do pożaru samochód strażacki zderzył się tam z autem dostawczym.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 45 przy skręcie na Janów. Strażacy z OSP w Janowie podczas wyjazdu do pożaru traw i nieużytków zderzyli się z busem. Ostatecznie oba samochody przewróciły się na dachy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

OSP Janów poinformowało, że rannych jest dwoje strażaków, w tym jeden jest w stanie ciężkim. W wypadku ucierpiał też kierowca samochodu dostawczego. Na miejscu zdarzenia pracowało m.in. siedem zastępów straży pożarnej – pięć z Wielunia oraz po jednym z OSP Skrzynno i OSP Ostrówek. Wezwano również śmigłowiec LPR z bazy HEMS w Ostrowie Wielkopolskim.

– Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia oraz śmigłowca LPR i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca – wymienia kpt. Grzegorz Kasprzyczak.

Przez kilka godzin na miejscu wypadku pracowali policjanci. W tym czasie ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

– Jak wynika z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy, 42-letni kierowca bojowego wozu iveco ochotniczej straży pożarnej, jadąc przy włączonych sygnałach świetlnych i dźwiękowych, wjechał na skrzyżowanie z drogą krajową numer 45 i tam doszło do zderzenia z dostawczym volkswagenem LT, którym kierował 63-latek – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. I dodaje, że w wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierowca volkswagena oraz dwóch strażaków.

– Jednego z pokrzywdzonych, 38-letniego strażaka ochotnika, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował do szpitala. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi – dodaje st. asp. Katarzyna Grela.

fot. OSP Ostrówek

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
RYŚ.
3 lat temu

CIEKAWE CZY CHOCIAŻ TEN WÓZ BOJOWY Z JANOWA POWINIEN JEŻDZIĆ PO DRODZE – CZY BYŁ SPRAWNY I CZY MIAŁ AKTUALNY PRZEGLĄD TECHNICZNY.. BO JAK OSOBA NIEUPRAWNIONA NIM JECHAŁA I NIKOMU TO NIE SZKODZIŁO TO Z RESZTĄ TEŻ MOGŁO BYĆ RÓŻNIE.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx