R e k l a m a

Minister zdrowia: Materializuje się czarny scenariusz, jeśli chodzi o tempo rozwoju pandemii

R e k l a m a

Za nami kolejna konferencja Adama Niedzielskiego. Szef resortu zdrowia nie miał dobrych wieści. – Materializuje się czarny scenariusz, jeśli chodzi o tempo rozwoju pandemii – ocenił.

– Dzisiejszy wynik na poziomie 21 tysięcy nowych przypadków to przyrost w perspektywie tygodnia o blisko 6 tysięcy przypadków i to jest dynamika powyżej 30 procent – wskazał minister Adam Niedzielski. I dodał, że obserwujemy przyspieszenie i przyrost dziennych zachorowań.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Niedzielski przekazał też, że średnia dzienna liczba nowych zachorowań z ostatnich siedmiu dni przekroczyła poziom 14 tysięcy. – To jest ponad 27 procent więcej, niż było tydzień temu, wtedy średnia ta wynosiła 11 tysięcy – podkreślał minister. – Zderzenie tych liczb pokazuje, że mało, iż mamy do czynienia z bardzo dynamicznym tempem rozwoju pandemii, to jest to trend trwały – dodał.

Nowe obostrzenia w dwóch kolejnych województwach

Minister zdrowia ogłosił dzisiaj wprowadzenie dodatkowych obostrzeń w kolejnych województwach. Po warmińsko-mazurskim i pomorskim od 15 marca do grupy regionów z podwyższonymi restrykcjami dołączą również mazowieckie i lubuskie.

W obu tych województwach mają zostać zamknięte m.in. hotele, baseny, muzea, kina, teatry czy obiekty sportowe. Istotne ograniczenia dotkną też działalność galerii handlowych, a klasy I-III szkoły podstawowej zostaną objęte nauką hybrydową. Zwiększone obostrzenia we wszystkich czterech województwach objętych podwyższonymi restrykcjami mają obowiązywać do 28 marca.

– Podjęliśmy decyzję, żeby wyważyć dwie perspektywy podejmowania decyzji: ogólnokrajową i na poziomie powiatowym – przekazał minister Niedzielski. – Wybraliśmy rozwiązanie pośrednie w postaci podejmowania decyzji na poziomie województw – oświadczył.

Dodajmy, że dzisiaj (11 marca 2021) wykryto w Polsce 21.045 nowych przypadków zakażenia koronawirusem (łącznie do tej pory 1.828.313). Dziś zmarło w kraju 375 osób zakażonych SARS-CoV-2 (od początku epidemii 45.997). Dane odnośnie zakażeń i zgonów w powiecie wieluńskim z lutego i pierwszych dni marca znajdziecie w naszym artykule (kliknij tutaj).

Poniżej prezentujemy wpis KPRM na Twitterze w sprawie zwiększonych obostrzeń:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx