R e k l a m a

Wieluń: 81-latek spacerował w samym swetrze i nie umiał trafić do domu. Pomogli policjanci

R e k l a m a

Funkcjonariusze wieluńskiej „drogówki” pomogli schorowanemu starszemu mężczyźnie, który ubrany tylko w sweter wyszedł z domu i nie wiedział jak do niego wrócić. Policjanci przekazali 81-latka pod opiekę rodzinie.

W niedzielę, 14 marca 2021 roku, około godziny 10:00 dyżurny wieluńskiej komendy został telefonicznie poinformowany przez mieszkankę Wielunia, że jej schorowany mąż wyszedł z domu i może mieć problem z odnalezieniem drogi powrotnej. Z uwagi na wiek i schorzenia 81-latka dyżurny natychmiast zaangażował patrole policyjne, które zaczęły szukać seniora.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów mężczyzna został bardzo szybko znaleziony – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. – Seniora zauważyli policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy zwrócili uwagę na starszego mężczyznę spacerującego po wieluńskim parku przy ulicy Królewskiej. 81-latek był ubrany tylko w sweter i jak się okazało, po wyjściu z domu stracił orientację i nie mógł znaleźć drogi powrotnej. Senior został przekazany pod opiekę synowi – dodaje st. asp. Katarzyna Grela.

Wieluńscy policjanci przypominają, aby zwłaszcza przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych zwracać uwagę na osoby, które mogą potrzebować pomocy. Jeżeli widzimy gdzieś osobę, która może być już starsza, wydaje się zagubiona i porusza się sama, zareagujmy.

– Zapytajmy czy nie potrzebuje naszej pomocy. Jeżeli sami nie możemy pomóc zadzwońmy na numer alarmowy a wtedy odpowiednie służby udzielą pomocy takiej osobie – sugeruje st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx