R e k l a m a

Kolejne szkoły z naszego regionu z sercami na nakrętki. Tym razem pojemniki stanęły w Mokrsku i Bieniądzicach

R e k l a m a

Coraz większą popularność zyskują w naszym regionie pojemniki w kształcie serc na plastikowe nakrętki. W ostatnich dniach kolejne takie konstrukcje stanęły przed placówkami oświatowymi w Mokrsku i Bieniądzicach.

Nie tak dawno informowaliśmy o ustawieniu pojemników przed Zespołem Szkół nr 1 w Wieluniu (czytaj więcej) oraz na dziedzińcu wieluńskiego „katolika” (więcej na ten temat). Teraz na ten krok zdecydowały się kolejne placówki – Zespół Szkoły i Przedszkola w Mokrsku oraz Szkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Zespół Szkoły i Przedszkola w Mokrsku od lat uczestniczy w akcjach zbierania plastikowych nakrętek, dlatego kiedy w powiecie wieluńskim zaczęły pojawiać się serca na nakrętki, zamarzyło nam się, aby przy naszej placówce również takie stanęło – podaje placówka z Mokrska.

W tym przypadku serce jest wyjątkowe, bo zostało wykonane własnoręcznie przez konserwatora Mirosława Gardyana przy wsparciu pozostałych pracowników obsługi. Uroczyste przecięcie wstęgi nastąpiło 10 marca, po czym uczniowie klas 1-3 wsypali do pojemnika pierwsze nakrętki.

Jak z kolei informuje szkoła z Bieniądzic, dzięki postawieniu pojemnika faktem stało się jej sztandarowe hasło: „Mała szkoła z wielkim sercem”.

– Dzięki staraniom pani dyrektor i hojności rodziców naszych uczniów, którzy ufundowali pojemnik w kształcie serca, nasza szkoły włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywno-ekologiczną zbiórki plastikowych nakrętek – informuje placówka z Bieniądzic w mediach społecznościowych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx