R e k l a m a

Minister zdrowia ogłosił zwiększenie obostrzeń w całej Polsce od 20 marca

R e k l a m a

Zamknięte hotele, instytucje kultury i obiekty sportowe, ograniczona działalność galerii handlowych, nauka zdalna również w klasach I-III. Tak będzie wyglądać rzeczywistość w Polsce już od soboty, 20 marca.

Od najbliższej soboty nie wynajmiemy już pokoju w hotelu, nie pójdziemy też do muzeum, kina, czy na basen. Jak mówił na dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski, zaostrzenie restrykcji ma związek z dynamicznym przyrostem zakażeń koronawirusem. Dzisiaj odnotowano w Polsce nieco ponad 25 tysięcy nowych zakażeń.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem przekroczenia kolejnej bariery psychologicznej, jeśli chodzi o liczbę nowych dziennych zachorowań – ocenił minister Adam Niedzielski. – Wszyscy już wiemy, że ta liczba przekroczyła 25 tysięcy i, co najważniejsze, dynamika zachorowań w ostatnich dniach przyspiesza – nie miał dobrych informacji minister zdrowia.

– Scenariusz, z jakim mamy do czynienia, pokazuje, że pandemia dalej się rozwija i nie widać, żeby to w jakiś sposób hamowało – podkreślał minister. Dodał też, że udział procentowy mutacji brytyjskiej osiągnął już wartość 52 procent. – Wzrost jest szalenie dynamiczny – ocenił Niedzielski.

W związku z tymi danymi minister zdrowia zapowiedział wprowadzenie w całym kraju podobnych obostrzeń, jakie dotychczas funkcjonowały w czterech województwach najbardziej dotkniętych trzecią falą pandemii. Minister zaznaczył też, że nie może dać gwarancji, że przed świętami nie zostaną wprowadzone jeszcze dalej idące ograniczenia.

– Jeśli ten ruch (zapowiadane zmiany od 20 marca – przyp. red.) nie spowoduje spowolnienia, to kolejne kroki będą typowym lockdownem – zapowiedział minister zdrowia. Póki co zwiększone obostrzenia mają obowiązywać do 9 kwietnia.

Warto dodać, że dzisiaj odnotowano w Polsce aż 25.052 nowe przypadki zakażenia koronawirusem (łącznie od początku pandemii 1.956.974). W ciągu ostatniej doby zmarły w naszym kraju 453 osoby zarażone SARS-CoV-2 (od początku pandemii 48.032).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx