R e k l a m a

Zabójstwo w powiecie wieruszowskim. Sprawcy zatrzymani przez policję

R e k l a m a

W ręce wymiaru sprawiedliwości wpadło czterech mężczyzn odpowiedzialnych za zabójstwo 57-latka z gminy Bolesławiec w powiecie wieruszowskim. Policjanci z wieruszowskiej komendy wyjaśniają dokładne okoliczności tej zbrodni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu.

We wtorek 16 marca 2021 roku około godziny 21:00 funkcjonariusze zostali powiadomieni, że w jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy Bolesławiec znaleziono zwłoki gospodarza. Jak się okazało, ciało 57-latka znaleźli dwaj tymczasowi mieszkańcy tej posesji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Wieruszowscy policjanci przy udziale prokuratora, wspierani przez ekspertów z laboratorium kryminalistycznego, przeprowadzili szczegółowe oględziny – relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak, oficer prasowy komendy policji w Wieruszowie. – Na miejscu zabezpieczono materiał dowodowy. Jednocześnie rozpoczęły się poszukiwania osób powiązanych z tym zdarzeniem.

Jak informuje policja, ze zgromadzonego materiału dowodowego wynikało, że związek z zabójstwem mają osoby, które bezpośrednio po tym zdarzeniu odjechały należącym do zmarłego fordem focusem.

– Jeszcze tej samej nocy, dzięki współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi namierzono poszukiwanych – informuje asp. sztab. Damian Pawlak.

Na terenie jednej z posesji we Wrocławiu kryminalni zatrzymali podejrzanych o to zabójstwo czterech mężczyzn w wieku od 17 do 22 lat. Są to mieszkańcy Malborka, Jeleniej Góry oraz województwa świętokrzyskiego, którzy zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

– Śledczy ustalili, że podejrzani mieli w przeszłości wielokrotnie konflikty z prawem, natomiast do miejscowości, w której doszło do zdarzenia, prawdopodobnie przyjechali na początku 2021 roku – przekazuje asp. sztab. Damian Pawlak.

18 marca zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty zabójstwa, za co grozi nawet dożywocie. W piątek 19 marca wobec wszystkich podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt.

– Prowadzone pod nadzorem prokuratora śledztwo ma na celu ustalenie motywów działania zatrzymanych – podsumowuje asp. sztab. Damian Pawlak.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx