R e k l a m a

Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu przyłączyło się do zbiórki żywności

R e k l a m a

Dzieci uczęszczające do Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu oraz ich rodzice włączyli się do do akcji wielkanocnej zbiórki żywności „Pomocna dłoń dla seniora i osób niepełnosprawnych”.

„Dobro to nie jest wiedza, to jest czyn” – to motto przyświeca akcjom charytatywnym, w których uczestniczą podopieczni Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu. Jak podkreślają przedstawiciele placówki, udział w akcjach społecznych i charytatywnych uczy dzieci wrażliwości na potrzeby innych, rozwija uczucie empatii, kształtuje pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Nasze przedszkolaki wiedzą, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować – zaznacza Danuta Frysiak, dyrektor przedszkola. – Pamiętając o tym w marcu, Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu włączyło się do akcji wielkanocnej zbiórki żywności „Pomocna dłoń dla seniora i osób niepełnosprawnych”, której inicjatorem była Fundacja Na Rzecz Rozwoju SP ZOZ w Wieluniu.

W trakcie akcji udało się pozyskać wiele produktów codziennego użytku: środki czystości, produkty spożywcze długoterminowe (ryże, makarony itp.), słodycze, środki chemiczne, artykuły higieniczne i kosmetyczne. Wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane 18 marca br. na ręce wiceprezes fundacji, Honoraty Freus – Grzelak.

– Myślimy, że dopóki nasze przedszkole będzie istnieć, będziemy pomagać innym ponieważ „praca” dla innych uczy nas pokory wobec życia – podkreśla Danuta Frysiak. – Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, a także wartości drugiego człowieka, integrują środowisko, uczą empatii, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej.

Przedstawiciele placówki dziękują wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy.

– Jest to ogromne świadectwo solidarności. Dziękujemy wszystkim ludziom z otwartym sercem, którzy przyłączyli się do naszej akcji – podsumowuje dyrektor placówki.

fot. Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx