R e k l a m a

Alarmy bombowe w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Wieluniu i Zespole Szkół w Załęczu Małym

R e k l a m a

Dwie placówki oświatowe z powiatu wieluńskiego dostały dzisiaj e-maile z informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych.

Sprawa dotyczy Publicznego Przedszkola nr 4 w Wieluniu oraz Zespołu Szkół Samorządowych w Załęczu Małym. W przypadku przedszkola zapadła decyzja o ewakuacji placówki.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– 24 marca 2021 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż na skrzynki e-mailowe w dwóch placówkach oświatowych w Wieluniu i Załęczu Małym wpłynęły informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Na miejsce obu zgłoszeń, w celu sprawdzenia tych informacji, skierowano funkcjonariuszy wraz z policyjnym pirotechnikiem.

– Oba budynki zostały sprawdzone pod kątem pirotechnicznym. Okazało się, że informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych nie potwierdziły się, nie było żadnego zagrożenia – uspokaja st. asp. Katarzyna Grela.

– W placówce na terenie Wielunia dyrekcja podjęła decyzję o ewakuacji dzieci i pracowników do pobliskiej szkoły. Do tych zgłoszeń otrzymaliśmy rekomendację z Centralnego Biura Śledczego Policji o niskim stopniu wiarygodności tych informacji – podkreśla przedstawicielka wieluńskiej komendy.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tych zgłoszeń. Chcą w szczególności ustalić, kto jest odpowiedzialny za wywołanie fałszywych alarmów.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx