R e k l a m a

Powstaje nowy mural w Wieluniu na murze klasztoru sióstr Bernardynek [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Rozpoczęło się malowanie muralu na dalszym fragmencie muru okalającego klasztor sióstr Bernardynek w Wieluniu. Nowy malunek ma odmienić szpetne oblicze tego miejsca.

Pierwsza część muralu w tym miejscu powstała ponad dwa lata temu. Na fragmencie muru przy skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Krakowskiego Przedmieścia wymalowano wówczas mural, przedstawiający charakterystyczne miejsca w Wieluniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Niestety dalszy fragment muru, w głębi ulicy Szkolnej, nadal był pokryty napisami, które trudno uznać za sztukę wysokich lotów. Teraz koncepcja muralu w tym miejscu doczekała się kontynuacji, dzięki czemu szpetne oblicze tej okolicy ma się wreszcie odmienić.

Jak już informowaliśmy w naszym serwisie, konkurs na realizację muralu w tym miejscu ogłosił Wieluński Dom Kultury. Do WDK wpłynęło 9 prac konkursowych, a po ich przeanalizowaniu zdecydowano się postawić na powierzenie realizacji prac warszawskiej firmie Wallart – Tomasz Smieszkoł. Nowy malunek będzie przedstawiał widoki z historycznego, przedwojennego Wielunia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Wieluniak1969
3 lat temu

Bardzo ładne są te obecne i powstające murale.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx