R e k l a m a

Wieluńscy policjanci sprawdzają przestrzeganie obostrzeń. „Nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy”

R e k l a m a

Policjanci z wieluńskiej komendy kontrolują przestrzeganie obostrzeń związanych z pandemią. Jak podkreślają, głównym celem jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego.

– W związku z poważną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wróciły obostrzenia znane nam sprzed kilku miesięcy. Ponownie na terenie całego kraju zamknięto galerie handlowe, szkoły, kina i baseny – przypomina st. asp. Katarzyna Grela, oficer prasowy wieluńskiej policji. Zaznacza też, że nadal wszystkich obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjanci nieustannie prowadzą działania, których głównym celem jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego. Dlatego wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy – podkreśla przedstawicielka wieluńskiej policji.

Funkcjonariusze wieluńskiej policji informują, że przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa jest obowiązkiem nas wszystkich. Temu celowi służą również obowiązujące zasady bezpieczeństwa i obostrzenia. Mundurowi codziennie sprawdzają, czy mieszkańcy się do nich stosują.

– Policjantów można spotkać na ulicach, skwerach oraz przy marketach, wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzkie – informuje st. asp. Katarzyna Grela. – Mundurowi obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa. Celem tych działań jest przede wszystkim troska o zdrowie i życie obywateli.

Rzeczniczka wieluńskiej komendy zapowiada, że funkcjonariusze będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia. – Wszystko po to, aby maksymalnie ograniczyć transmisję wirusa – podkreśla.

– Nadal najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny i ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Zasłanianie ust i nosa oraz dbałość o higienę pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale też inne osoby z naszego otoczenia. W tych trudnych czasach należy wykazać się odpowiedzialnością i zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo – apeluje st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Na pandemi zarabiają hajs Ci co ja stworzyli
3 lat temu

Dokładnie, wszystkie mandaty i kary są bez podstawy prawnej, i w sądach policja wraz z sanepidem wszytsko przegrywają, co więcej ludzie zakładają sprawy policjanta którzy nielegalnie egzekwują te cyrki. Gdzie grypa była 😀 więc cały ten artykuł jest bez podstawy prawnej, na szczęście wiele kancelarii pisze już prawdę jak to wygląda i jakie są prawa 🙂 Lega Artis kancelaria. Pozdrawiam i miłego dnia wiosna idzie 🙂

Wieluniak1969
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Na pandemi zarabiają hajs Ci co ja stworzyli

Może jest bez podstawy prawnej, i mandaty według mnie nie powinny być wypisywane, to z szacunku do innych osób maskę trzeba nosić bo na sumieniu możemy mieć matkę, ojca lub jakąkolwiek inną osobę i nie nosząc maseczki przyczyniamy się di rozwoju epidemii i ewentualnego lock downu.

Wieluniak1969
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Wieluniak1969

Jeszcze dopiszę. Rząd powinien napisać ustawę i zmienić prawo karne i wtedy by mandaty były legalne. Powinni to zrobić i karać surowo za brak maseczki bo są oni niebezpieczni dla innych.

Obronca_wolnosci
3 lat temu

Przestańcie rozprzestrzeniać fałszywe informacje odnośnie bezprawnych przepisów oraz straszyć ludzi.

Jeśli chodzi o aktualnie obowiązujące prawo to zakaz zakrywania ust i nosa o którym jest mowa w pkt 13 do ustawy 46b jest realizowany poprzez rozporządzenie, jak wiemy jest ono realizowane wbrew polskiemu prawu i sądy stoją po stronie obywateli.

Tak więc, jeśli już mamy mówić o bezprawnym rozporządzeniu to także nie ma mocy prawnej gdyż brzmi w sposób następujący:
§25 Do dnia …..r. nakazuje się (NIE OKREŚLONO KOMU) zakrywanie, przy pomocy maseczki ust i nosa.

Także jak nadal widać nie ma podstawy prawnej do zakładania maseczek.

Beka z covid
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Obronca_wolnosci

Ludzie łykacie wszystko jak pelikany, pandemia? Chyba plandemia! Najwyższa pora się postawić i obudzić, mało tego jeszcze podajecie fałszywe informacje w internecie, wprowadzając w błąd wielu ludzi. Stado baranów..

Wieluniak1969
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Beka z covid

Ja byłem chory na Covid i nikomu tego nie życzę. Nie którzy twierdzą że Covid to grypa. Ja grypę miałem nie raz i Covid 19 jest straszną chorobą i przy Covidzie grypa to pikuś.
Możesz w pandemię/epidemię nie wierzyć, ale może się zdarzyć że brutalnie się przekonasz że jednak ta pandemia jest.
I to ty jesteś BURAKIEM i kartoflem, a nie osoby dbające o zdrowie swoje, swojej rodziny, oraz innych osób.

Wieluniak1969
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Obronca_wolnosci

Podstawy prawnej nie ma, ale maseczki do jasnej ciasnej nośmy bo się sami narażamy na poważne zachorowanie i narażamy naszych drogich rodziców i innych ludzi na zakażenie i być może śmierć. Nie nosząc maseczki przyczyniamy się do rozwoju i wydłużenia epidemii.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
7
0
Podziel się swoją opiniąx