R e k l a m a

Pierwsi funkcjonariusze wieluńskiej policji już zaszczepieni

R e k l a m a

Ruszyły szczepienia służb mundurowych. W czwartek, 25 marca 2021 roku, w wieluńskim szpitalu zaszczepili się przeciwko COVID-19 pierwsi funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

Policjanci są szczególnie narażeni na zakażenie z uwagi na to, że w codziennej służbie mają kontakt z chorymi na COVID-19.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Dostępność szczepień sprawi, że codzienna służba nie będzie obarczona tak dużym ryzykiem zachorowania – podkreśla st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. – Rozpoczęty proces szczepień będzie się odbywać cyklicznie w wyznaczone terminy po kilka osób. Szczepienia te są dobrowolne.

Jak poinformował w piątek 26 marca Łódzki Urząd Wojewódzki, do tej pory na terenie województwa wykonano ponad 370 tys. szczepień.

– Aktualnie szczepione są grupy priorytetowe, które zostały określone w ramach Narodowego Programu Szczepień dla etapu 0 i 1 – poinformowała Jolanta Kowalik-Gęsiak, pełnomocnik wojewody łódzkiego ds. szczepień przeciwko COVID-19. – W tym tygodniu rozpoczęliśmy również szczepienia służb mundurowych. Proces szczepień w naszym województwie przyspiesza – dodała.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Wieluniak1969
3 lat temu

Wszyscy Policjanci i Strażacy powinni być jak najszybciej zaszczepieni(jeśli chcą). Ich zdrowie jest ważne dla naszego bezpieczeństwa.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx