R e k l a m a

„Łódzkie na plus”. 8 mln złotych do wykorzystania na projekty obywatelskie w województwie łódzkim

R e k l a m a

Mieszkańcy województwa łódzkiego mogą zgłaszać swoje projekty w ramach V edycji budżetu obywatelskiego „Łódzkie na plus”. Na realizację zadań, które zostaną zgłoszone i uzyskają aprobatę mieszkańców, przeznaczono pulę 8 milionów złotych.

Nabór projektów do piątej edycji wojewódzkiego budżetu obywatelskiego rozpoczął się w środę, 24 marca br.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Warto podkreślić, że w ostatnim czasie zaproponowaliśmy zmianę jakościową. W wyniku tej zmiany zrezygnowaliśmy z podziału na pule subregionalne, a zamiast tego zaproponowaliśmy podział na pule: wojewódzką i powiatowe – informuje Michał Trzoska, dyrektor Kancelarii Marszałka. – Dzięki temu budżet obywatelski „Łódzkie na plus” trafia do wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego. Co więcej, dzięki tej zmianie udaje się realizować więcej zadań. W tym roku do realizacji przekazano 101 zadań – podkreśla Michał Trzoska.

W piątej edycji budżetu obywatelskiego, w ramach puli wojewódzkiej można zgłaszać projekty o charakterze inwestycyjnym i remontowym. Natomiast w ramach 24 pul powiatowych (każdy powiat będzie miał oddzielną pulę) można zgłaszać projekty zadań nieinwestycyjnych o charakterze sportowym, turystycznym, a także dotyczące bezpieczeństwa publicznego, edukacji ekologicznej, ochrony środowiska, rehabilitacji zdrowotnej, upowszechniania folkloru związanego z województwem, jak również projekty upowszechniające kulturę w nawiązaniu do historii województwa i pamięci historycznej.

Warto zaznaczyć, że o ile w przypadku zadań wojewódzkich projekty mogą składać wszyscy mieszkańcy województwa łódzkiego, o tyle w przypadku zadań powiatowych prawo to przysługuje wyłącznie mieszkańcom powiatu, do którego puli zgłoszony będzie projekt. Nabór projektów do budżetu obywatelskiego potrwa do 12 kwietnia.

Wykaz zgłoszonych projektów zadań zostanie udostępniony na stronie internetowej www.bo.lodzkie.pl. Następnie projekty zadań zostaną poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej.

Ostateczną listę projektów zadań poddanych pod głosowanie poznamy do 25 czerwca br. Głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego na 2022 rok planowane jest w okresie od 28 czerwca do 16 lipca br., a wyniki poznamy do 17 września tego roku.

Dodajmy, że w ciągu ostatnich czterech lat samorząd województwa łódzkiego przeznaczył na realizację Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego 27 mln zł. Zgłoszonych zostało w tym czasie łącznie 1071 projektów zadań, a na projekty zadań wybranych do realizacji mieszkańcy naszego regionu oddali łącznie ponad 300 tysięcy głosów. W 2018-2020 w ramach wojewódzkiego budżetu obywatelskiego udało się zrealizować już ponad 160 zadań.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Watson
3 lat temu

Kogo to obchodzi

Watson_brak_słów
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Watson

Obchodzi to ludzi, którzy chcą zrobić coś dla społeczeństwa we własnym regionie. Wy i tak będziecie narzekać, a są ludzie którzy pracują ciężko nad takimi projektami i nie mają z tego tytułu ani grosza, a rzadko kiedy nawet słowo dziękuję.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx