R e k l a m a

Wielton chce rozwijać działalność na rynku niemieckim

R e k l a m a

Wieluński producent naczep, przyczep i zabudów – Wielton S.A., który już w 2017 r. położył podwaliny pod swoją obecność na rynku niemieckim, zdecydował rozwinąć swoją działalność w tym kraju.

Wielton chce zaoferować tamtejszym klientom swoje produkty poprzez spółkę z nową siedzibą w miejscowości Trebbin. Szerokie portfolio oferowane niezależnie przez Wielton GmbH będzie jednocześnie uzupełnieniem oferty pojazdów specjalistycznych znanej w Niemczech od kilkudziesięciu lat spółki Langendorf, należącej również do Grupy Wielton.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak informuje wieluński potentat, działalność Wielton GmbH pozwoli marce Wielton dotrzeć do klientów na rynku niemieckim. W nowej siedzibie w Trebbin w Brandenburgii firma początkowo skupi się na oferowaniu uniwersalnych naczep kurtynowych i furgonowych, naczep podkontenerowych, naczep platformowych, naczep wywrotek oraz zestawów przestrzennych, a także przyczep pod kontenery rolkowe oraz wymiennych podwozi tandemowych. Wszystkie te pojazdy można skonfigurować, aby jak najlepiej odpowiadały specyfice pracy i potrzebom ich użytkowników.

– Widzimy ogromny potencjał rynku niemieckiego, słyszymy potrzeby tamtejszych klientów i chcemy na nie jak najlepiej odpowiedzieć. Wykorzystamy w tym celu potencjał oferty marki Wielton – podkreśla Piotr Kuś, Dyrektor Generalny Wielton S.A.

– Spółka Wielton GmbH, która będzie prowadziła działalność w Trebbin, zapewni klientom dostęp do  szerokiego portfolio produktów powstających w zakładach w Wieluniu. Jesteśmy przekonani, że nasze przyczepy, naczepy i zabudowy spełnią wysokie oczekiwania niemieckich klientów z różnych sektorów oraz będą stanowiły atrakcyjną alternatywę dla produktów największych producentów znanych na tamtejszym rynku – dodaje Piotr Kuś.

Spółka Wielton GmbH z siedzibą w Trebbin w Brandenburgii ma za zadanie znacząco rozwinąć obecność produktów Wielton na rynku niemieckim. Jej działalność pozwoli dotrzeć do tamtejszych klientów i konkurować z największymi producentami. Dotychczas, dzięki przejęciu w 2017 roku spółki Langendorf – uznanego producenta działającego od dziesięcioleci na tym rynku – Grupa Wielton oferowała niemieckim klientom pojazdy specjalistyczne. Teraz oferta skierowana na ten rynek będzie znacznie szersza. Oprócz samej gamy produktów ogromnym atutem, z punktu widzenia klientów marki Wielton, będzie również rosnąca sieć autoryzowanych partnerów serwisowych, która daje pewność, że najważniejsze usługi oraz części zamienne będą dostępne na terenie całego kraju.

– Spółka Wielton GmbH będzie  prowadzić na rynku niemieckim niezależną działalność od spółki Langendorf oferującej pojazdy specjalistyczne, głównie inloadery, naczepy niskopodwoziowe i wywrotki – zapowiada Jacek Stokowski, Dyrektor Eksportu Wielton S.A. Jak dodaje, szeroka oferta Wietonu na ten rynek, obejmująca m.in. naczepy kurtynowe, furgonowe i zestawy przestrzenne, będzie stanowiła uzupełnienie portfolio produktowego Langendorfa.

– Posiadamy zróżnicowaną ofertę opartą na sprawdzonych rozwiązaniach, dopasowaną do potrzeb rynku niemieckiego, którą planujemy systematycznie rozszerzać o nowe produkty. Ważne jest dla nas również zapewnienie wysokiej jakości serwisu i możliwość spersonalizowania produktów. W ten kompleksowy sposób planujemy odpowiadać na potrzeby naszych niemieckich klientów – wyjaśnia Jacek Stokowski. – Stawiamy także na bliską współpracę z firmami transportowymi i wspólne wypracowywanie najlepszych, innowacyjnych rozwiązań. W efekcie wznowienia działalności i aktywnych działań rynkowych spółka Wielton GmbH odnotowała pierwsze znaczące zamówienia w pierwszym kwartale tego roku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Watson
3 lat temu

Haha zobaczymy czy Niemcy będą kupować od Polaków, śmiałbym się gdyby tak się stało

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx