R e k l a m a

Nieszczęśliwy wypadek na os. Wyszyńskiego w Wieluniu. Mężczyzna przygnieciony przez samochód

R e k l a m a

Do nieszczęśliwego wypadku doszło dzisiaj wieczorem (30 marca 2021) na osiedlu Wyszyńskiego w Wieluniu. Mężczyzna został tam przygnieciony przez samochód.

Do zdarzenia doszło przy skrzyżowaniu jednej z dróg osiedlowych z ulicą Kościuszki. Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do służb dziś około godziny 21:00. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy strażaków z JRG w Wieluniu oraz jeden zastęp OSP Wieluń.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mężczyzna był przytomny, został wyciągnięty i przekazany zespołowi ratownictwa medycznego – informuje kpt. Grzegorz Kasprzyczak z wieluńskiej komendy straży pożarnej.

Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają wieluńscy policjanci. Jak wynika z ich dotychczasowych ustaleń, 28-letni mężczyzna dokonywał przeglądu swojego samochodu. Kiedy znajdował się pod autem, zsunęło się ono z podnośnika i przygniotło mężczyznę.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 28-latek prawdopodobnie niewłaściwie zabezpieczył pojazd. Na szczęście mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń, przewieziony został do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Wieluńscy funkcjonariusze przypominają też, że prace wykonywane pod samochodem należą do szczególnie niebezpiecznych. Zsunięcie się pojazdu z niewłaściwie zabezpieczonego podnośnika lub podłożonych kamieni, cegieł, kołków, itp. może być przyczyną tragedii.

– Dlatego przy naprawach podwozia pojazdu najbezpieczniej jest korzystać z odpowiedniej platformy czy kanału samochodowego – sugeruje st. asp. Katarzyna Grela.

Więcej informacji o zdarzeniach alarmowych w Wieluniu i regionie znajdziecie w naszym serwisie pod hasłem NA SYGNALE (kliknij, aby przejść do pozostałych informacji).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
zatroskana
3 lat temu

Oby wszystko dobrze się skończyło

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx