R e k l a m a

Policjanci kontrolują przestrzeganie obostrzeń. Stwierdzono przekroczenie liczby wiernych w kościele w Naramicach

R e k l a m a

Od soboty w całym kraju obowiązują kolejne obostrzenia wprowadzone w związku ze zwalczaniem epidemii COVID-19. Wieluńscy policjanci codziennie podejmują działania związane z egzekwowaniem wprowadzonych obostrzeń, aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa.

Jak mówi oficer prasowy wieluńskiej policji, st. asp. Katarzyna Grela, w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich funkcjonariusze na bieżąco kontrolują miejsca publiczne, sprawdzając przestrzeganie uregulowań sanitarnych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjanci sprawdzają między innymi, czy zachowywany jest dystans społeczny, czy osoby poruszające się w przestrzeni publicznej stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, a także kontrolują placówki handlowo-usługowe, rozrywkowe, restauracje i środki komunikacji publicznej – podkreśla st. asp. Katarzyna Grela.

Podczas minionego weekendu wieluńscy mundurowi skontrolowali 5 środków transportu, a także 34 placówki handlowe i usługowe pod kątem przestrzegania reżimu sanitarnego. – W trakcie tych kontroli nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości – zaznacza rzeczniczka wieluńskiej komendy.

W sobotę, 27 marca 2021 roku, mundurowi interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przekroczenia dopuszczalnej liczby uczestników uroczystości religijnej w kościele w Naramicach w gminie Biała.

– W związku z popełnionym wykroczeniem wobec dwóch księży zastosowano pouczenie – informuje st. asp. Katarzyna Grela. I dodaje, że wieluńscy policjanci przeprowadzali rozmowy z proboszczami poszczególnych parafii odnośnie zachowania odpowiedzialności i przestrzegania nowych obostrzeń i reżimu sanitarnego. Wszystko to w związku z wprowadzeniem obostrzeń dotyczących nowych limitów osób mogących przebywać naraz w kościele.

– Apelujemy! Celem wprowadzonych zasad bezpieczeństwa, jest ochrona naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem – zwraca się z apelem do mieszkańców st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Zainteresowany
3 lat temu

Policjanci bardzo łaskawi, tylko pouczenie

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx