R e k l a m a

Wojewoda łódzki: Kolejne placówki medyczne są przekształcane w placówki covidowe

R e k l a m a

Jak podaje Łódzki Urząd Wojewódzki, sytuacja epidemiczna w województwie jest bardzo poważna. Liczba zakażeń w naszym regionie zbliża się do dwóch tysięcy, a hospitalizacje są rekordowe. W związku z tym wchodzą w życie kolejne decyzje wojewody łódzkiego dotyczące sieci szpitali.

– Do piątku zostaną uruchomione wszystkie moduły w Szpitalu Tymczasowym w Łodzi – poinformował wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. – Oznacza to, że baza dostępnych łóżek wzrośnie do 272, a szpital osiągnie 100 procent swoich możliwości. W tym celu została już zabezpieczona kadra medyczna. Tylko przez weekend, w szpitalach województwa łódzkiego przybyło 150 osób hospitalizowanych. W związku z tym kolejne placówki medyczne przekształcane są w placówki covidowe – oświadczył wojewoda.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W tym tygodniu do sieci szpitali covidowych dołączą:

  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM – Centralny Szpital Weteranów
  • NZOZ Szpital Powiatowy w Wieruszowie

Dołączane, bądź zwiększane będą bazy łóżkowe w:

  • Skierniewicach
  • Łowiczu
  • Kutnie
  • Wieluniu

Dołączą także szpitale prywatne:

  • Szpital w Łasku
  • Szpital w Głownie
  • Szpital w Brzezinach
  • Szpital Zakonu Bonifratrów Św. Jana Bożego w Łodzi

Przywrócony zostanie szpital jednoimienny w Zgierzu, który, jak informuje Łódzki Urząd Wojewódzki, ma stanowić zabezpieczenie na wypadek zwiększonej liczby hospitalizacji w najbliższych 10 dniach.

– W związku z bliskim sąsiedztwem województw: mazowieckiego, śląskiego oraz wielkopolskiego, gdzie sytuacja covidowa jest poważniejsza, należy brać pod uwagę, że również w naszym województwie sytuacja będzie się pogarszała – informuje urząd. – W tym tygodniu istnieje ewentualność przyjęcia w szpitalu w Radomsku kilkudziesięciu pacjentów ze Śląska (80 łóżek).

Wojewoda wypowiedział się też w sprawie szczepień przeciwko COVID-19. – Będziemy prowadzili rozmowy z samorządami naszego województwa w celu uzgodnienia planu modyfikacji szczepień, tak aby zwiększyć ich masowość, biorąc pod uwagę bardzo duże dostawy szczepionki w najbliższym kwartale – zapowiedział wojewoda Tobiasz Bocheński.

Warto dodać, że dzisiaj (30 marca 2021) w całej Polsce odnotowano 20.870 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 1.290 w województwie łódzkim. W ciągu ostatniej doby zmarło 461 osób zakażonych wirusem, w tym 25 mieszkańców województwa łódzkiego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
covid
3 lat temu

To wszystko przez tych którzy nie przestrzegają obostrzeń. Przestrzegali by obostrzeń to by nie było przypadków

mieszkanka
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  covid

Sam przestrzegaj, jak jesteś taki cwany

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx