R e k l a m a

Blisko 10 milionów maseczek trafi do mieszkańców województwa łódzkiego

R e k l a m a

Niemal 10 milionów sztuk maseczek ma trafić do mieszkańców województwa łódzkiego w ramach walki z trzecią falą epidemii. Tak zdecydował wojewoda Tobiasz Bocheński.

 – Zadecydowałem, by te maseczki trafiły do powiatów, a stamtąd do gmin tak, aby samorządy rozdysponowały je jeszcze przed świętami do mieszkańców podkreśla wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. – Jest to około czterech sztuk na jednego mieszkańca. Dokonamy tego dzięki skuteczności działań Państwowej Straży Pożarnej – dodaje wojewoda.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Oprócz tego, do kadry medycznej trafiają urządzenia do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, tomografy, pompy infuzyjne, defibrylatory czy sprzęt ochrony osobistej. W województwie łódzkim znajdują się też dwa „banki tlenu” Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych do dyspozycji wojewody łódzkiego. Banki te mają służyć jako tzw. żelazna rezerwa wykorzystywana w sytuacjach kryzysowych, gdy wyczerpane zostaną wszystkie możliwości zabezpieczenia szpitali w butle z tlenem medycznym.

Warto dodać, że w ostatnich dniach trzecia fala epidemii dotarła również do powiatu wieluńskiego. Statystyki zachorowań przedstawiają się znacznie gorzej, niż jeszcze w lutym, czy na początku marca br. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj (kliknij).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx