R e k l a m a

Dziś rozpoczyna się policyjna akcja „Wielkanoc-2021”. Zwiększona liczba policjantów na drogach

R e k l a m a

Od piątku 2 kwietnia do poniedziałku 5 kwietnia 2021 roku policjanci będą prowadzić wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc-2021”. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących podczas świąt wielkanocnych.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, pomimo ogłoszenia na obszarze kraju stanu epidemii, nie można wykluczyć podczas świąt zwiększonego natężenia ruchu na drogach województwa. Najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych to nieustąpienie pierwszeństwa, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i przejeżdżanie przejść dla pieszych. Niebezpieczeństwo na drogach powodują też piesi poprzez nagłe wtargnięcia na jezdnię czy nagminne przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych. Nie bez znaczenia dla bezpieczeństwa ruchu są też osoby korzystające z dróg pod wpływem alkoholu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Dlatego w tych dniach na drogach nad bezpieczeństwem podróżnych, na terenie całego województwa, czuwać będzie zwiększona liczba policjantów – informuje KWP w Łodzi. – Funkcjonariusze wyposażeni w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości z wizualizacją, będą monitorować prędkość pojazdów i reagować na wszelkie wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne, jak:

  • nieprawidłowe wyprzedzanie,
  • omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściu dla pieszych,
  • przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
  • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
  • niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach.

Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań mundurowych, ale również od zachowania wszystkich uczestników ruchu. – Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne i z jak najmniejszą ilością zdarzeń – apelują funkcjonariusze.

Niestety, tegoroczny okres wielkanocny nie zaczął się najlepiej na drogach naszego regionu. W tragicznym wypadku zginął 23-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Więcej na ten temat tutaj (kliknij).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx