R e k l a m a

Pierwsze „trzynastki” dla emerytów i rencistów już wypłacone

R e k l a m a

ZUS wypłacił już pierwsze trzynaste emerytury. Świadczenia będą wypłacane z urzędu, bez potrzeby składania żadnego dodatkowego wniosku. W województwie łódzkim otrzyma je ponad 570 tys. emerytów i rencistów.

– Dodatkowe roczne świadczenia będą wypłacane w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca roku, w którym wypłacane jest dodatkowe świadczenie. W 2021 r. będzie to 1250,88 zł brutto – informuje Monika Kiełczyńska z ZUS. – Większość osób otrzyma trzynaste świadczenie wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Z otrzymanej kwoty nie będą dokonywane potrącenia i egzekucje.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Wypłaty „trzynastek” są realizowane na ogólnych zasadach przyjętych do wypłaty świadczeń. Dodatkowe świadczenia otrzymają osoby pobierające m.in. emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne i strukturalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych.

Trzynaste świadczenie będzie przysługiwać tym osobom, których prawo do emerytury lub renty zostało ustalone do 31 marca 2021 r. Prognozowany koszt „trzynastek” to ponad 11 mld złotych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
wielunianka
3 lat temu

A to wszystko z naszych podatków

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx