R e k l a m a

Obostrzenia po 9 kwietnia. Konferencja prasowa ministra zdrowia

R e k l a m a

Obowiązujące w Polsce od 27 marca zwiększone obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia. Taką informację ogłosił dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

– Obserwowane ostatnio wyniki dotyczące nowych zakażeń, które dają pewną nadzieję, są zbyt słabym sygnałem, by traktować je optymistycznie – oświadczył szef Ministerstwa Zdrowia. Dodał też, że sytuacja w szpitalach wciąż jest trudna. – Te parametry zajętości są już parametrami niebezpiecznymi – wskazał.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Obserwowany ostatnio spadek liczby nowych zakażeń (dzisiaj odnotowano ich 14.910) jest, jak mówił minister, wynikiem okresu świątecznego.

– To, z jakim trendem będziemy mieli do czynienia, będziemy widzieć w kolejnych dniach – podkreślał minister. – Skutek tego, jak zachowaliśmy się w święta, będzie widoczny w przyszłym tygodniu. Dlatego rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących w Polsce obostrzeń o ponad tydzień, do 18 kwietnia – ogłosił Adam Niedzielski.

Co ze szkołami i przedszkolami?

Podczas dzisiejszej konferencji zapytano ministra zdrowia o zamknięte przedszkola i szkoły. Adam Niedzielski odpowiedział, że powroty do przedszkoli oraz klas 1-3 szkoły podstawowej będą „pierwszymi krokami” do wykonania podczas przywracania normalności.

– Podzielam pogląd pana Dariusza Piątkowskiego (wiceministra edukacji – przyp. red.), że jeszcze w kwietniu uczniowie przedszkoli i klas 1-3, przynajmniej w trybie hybrydowym, powinni wrócić do szkół – powiedział dziś minister zdrowia Adam Niedzielski. 

 

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx