R e k l a m a

41-latek ukradł drogie alkohole z jednego z wieluńskich sklepów

R e k l a m a

W ręce policjantów wpadł 41-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, podejrzany o kradzieże w jednym z dyskontów. Złodziej gościł w sklepie przez dwa dni z rzędu, a jego łupem padło 6 butelek drogiego alkoholu o łącznej wartości ponad 590 złotych.

We wtorek, 6 kwietnia 2021 roku, wieluńscy mundurowi otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednym z dyskontów na terenie Wielunia. Jak ustalili funkcjonariusze, do kradzieży doszło dwukrotnie – 9 i 10 marca 2021 roku. Wtedy to sprawca zabrał łącznie 6 butelek z drogim alkoholem, a następnie opuścił sklep bez zawracania sobie głowy płaceniem za towar. Straty oszacowano na łączną kwotę ponad 590 złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Sprawą natychmiast zajęli wieluńscy kryminalni. Ustalili, że momenty kradzieży zostały nagrane przez sklepowy monitoring – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy policji. Jak dodaje, kryminalni po przejrzeniu nagrania z monitoringu bez problemu rozpoznali dobrze im znanego 41-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego.

– Funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu mężczyzny. Następnego dnia 41-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut kradzieży – informuje st. asp. Katarzyna Grela. – Dodatkowo stróże prawa ustalili, że mężczyzna popełnił te czyny w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz podwyższony wymiar kary, nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx