R e k l a m a

Czy w okolicach Wielunia są wilki? Jest odpowiedź nadleśnictwa

R e k l a m a

Czy w okolicach Wielunia można spotkać wilki? Wskazywały na to obserwacje i zdjęcia, zamieszczane przez mieszkańców w mediach społecznościowych. Zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie tego tematu do Nadleśnictwa Wieluń.

Doniesienia o wilkach pojawiających się w naszym regionie można było znaleźć m.in. na społecznościowej stronie Spotted: Wieluń. Niektórzy mieszkańcy twierdzili, że widzieli w okolicach Wielunia wilcze tropy lub nawet same wilki, inni zaś uznawali te rewelacje za nieśmieszny żart. A jak jest naprawdę?

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Wilki rzeczywiście występują na naszym terenie. Są to obserwowane pojedyncze osobniki – wyjaśnia Krzysztof Błaszczyk z Nadleśnictwa Wieluń. – Ich obecność została zauważona przez służby terenowe Nadleśnictwa Wieluń, myśliwych oraz lokalne społeczności. Nie mamy informacji o zdarzeniach niebezpiecznych z ich udziałem.

Jak przekonuje przedstawiciel wieluńskiego nadleśnictwa, kontakt z wilkiem jest zazwyczaj sporadyczny i krótkotrwały z uwagi sposób zachowania tych zwierząt. Gatunek ten z natury unika bowiem kontaktów z człowiekiem.

– W przypadku zaobserwowania wilków należy zachować ostrożność i spokojnie oddalić się od miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Na pewno niewskazane jest zbliżanie się do nich, jak do każdego dziko występującego zwierzęcia – instruuje Krzysztof Błaszczyk.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx