R e k l a m a

Transport leków i przewóz towarów ADR. Dochodowy biznes transportowy

R e k l a m a

Na przewożeniu produktów medycznych oraz towarów ADR można sporo zarobić, jednak jest to niezwykle odpowiedzialne zajęcie. Taki rodzaj transportu obwarowany jest wieloma restrykcjami oraz wymogami jakie musi spełnić firma transportowa.

Wymogi podczas transport leków

Podobnie jak w przypadku transportu ADR przewóz leków jest również czynnością obwarowaną wieloma restrykcjami oraz wymogami technicznymi i prawnymi. Pojazdy wykorzystywane do tego celu muszą posiadać specjalistyczne czujniki oraz zabezpieczenia, co zapewni przewóz produktów w optymalnych warunkach. W ten sposób mamy pewność, że transportowane produkty farmakologiczne zachowają swoje właściwości. Samochody wykonujące transportu leków muszą być wyposażone w chłodnie, które zapewnią odpowiednią temperaturę. Zazwyczaj wyróżniane są trzy przedziały w jakich należy przewozić produkty medyczne:

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
  • zakres od 2 do 8 stopni Celsjusza
  • zakres od 8 do 15 stopni Celsjusza
  • zakres od 15 do 25 stopni Celsjusza

W zależności od wybranego przedziału temperatur stosowane są inne rozwiązania. Leki mogą zostać zapakowane w specjalne opakowania zapewniające właściwą temperaturę, a w przypadku konieczności utrzymania niższych temperatur używane są samochody ze skrzynią chłodniczą i agregatem. Dlatego zlecając transport leków najlepiej wybrać samochód wyposażony w chłodnię. Najlepiej, aby cały proces przewozu medykamentów był nadzorowany przez specjalny system, który poinformuje klienta o aktualnej pozycji pojazdu, a także warunkach w jakich przewożone są towary. Należy pamiętać, że klient korzystający z takiego rozwiązania jest możliwość złożenia reklamacji i obarczenia przewoźnika poniesionymi kosztami w związku z niedotrzymaniem przez niego odpowiednich warunków transportu. Firma transportowa musi również zadbać o możliwość jasnej identyfikacji nadawcy i odbiorcy ładunku oraz konkretnych produktów leczniczych, jak również zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi i kradzieżą.

Co to jest ADR?

ADR (fr. L’ Accord européen relatif au transport international des marchandises Dangereuses par Route) to międzynarodowa konwencja dotycząca drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych. W Polsce przewóz materiałów niebezpiecznych – transport ADR – dozwolony jest wyłącznie przez wykwalifikowane osoby, które ukończyły 21 lat oraz ukończyły odpowiedni kurs ADR, który zakończył egzaminem z wynikiem pozytywnym. W wielkim uproszczeniu celem ADR jest zminimalizowanie lub znaczące ograniczenie prawdopodobieństwa zaistnienia wypadków podczas przewożenia materiałów niebezpiecznych. Bardzo dużą rolę podczas takiego przewozu odgrywa kierowca. Dlatego zatrudniając taką osobę, należy liczyć się z tym, że koszt pracownika będzie znacznie wyższy niż w przypadku zwykłego kierowcy.

Dochodowy biznes

Jak widać, obie branże wiążą się z wieloma wymaganiami i restrykcjami, co przekłada się na koszty prowadzenia biznesu. Jednak w ogólnym rozrachunku zarówno transport farmakologiczny, jak i przewóz materiałów ADR bardzo się opłaca. Stawki za wykonanie takiego zlecenia są znacznie wyższe niż w przypadku zwykłego transportu. Biorąc pod uwagę, że przewóz materiałów specjalistycznych jest bardzo wymagający zadaniem, firmy zamawiające usługę coraz rzadziej kierują się w tym przypadku ceną, a coraz częściej patrzą na jakość i doświadczenie przewoźnika. Firmy oferujące nowoczesną i dobrze wyposażoną flotę pojazdów oraz posiadającą odpowiednie ubezpieczenia gwarantujące wypłatę odszkodowania mogą z pewnością uszczknąć coś dla siebie z tego dochodowego biznesu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx