R e k l a m a

Wystawa „Z biegiem Warty – Kamion 2020” w Muzeum Ziemi Wieluńskiej na razie w formie wirtualnej

R e k l a m a

Co roku w kwietniu Muzeum Ziemi Wieluńskiej prezentuje wystawę poplenerową „Z biegiem Warty – Kamion”. Tym razem, w związku z panującymi obostrzeniami, muzeum przygotowało wystawę on-line oraz dwa filmy obrazujące zarówno plener, jak i samą wystawę.

Na razie nie w murach muzeum, ale w zaciszu własnego domu można oglądać efekty pracy artystów, którzy we wrześniu 2020 roku wzięli udział w XXI Ogólnopolskim Plenerze Malarstwa Figuratywnego im. Jerzego Dudy-Gracza. Organizatorami inicjatywy byli: Gmina Wieluń, Muzeum Ziemi Wieluńskiej oraz Liedmann Sp. z o.o.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Ekipa z MZW była w Kamionie z kamerą, która podpatrywała artystów przy pracy. Film z tego wydarzenia, jak i drugi obraz prezentujący wystawę poplenerową oraz wystawę multimedialną można oglądać na stronie internetowej www.muzeum.wielun.pl oraz profilu na Facebooku.

– Kamion – wieś, która znacznie różni się od tej sprzed lat, wciąż żyje w artystach. To tu szlifowali swoje talenty pod okiem mistrza – Jerzego Dudy-Gracza, to tu uciekali od zgiełku miasta. Przez lata malowali odchodzącą wieś, dziś przed nimi inne ciekawe wyzwania artystyczne – podkreśla Jan Książek, dyrektor MZW. Jak dodaje, pomimo zachodzących zmian w krajobrazie, nad Wartą zawsze czeka na nich przyroda, szum wiatru i drugi człowiek.

– Całą resztę „wyczarowują” sobie sami, a my mamy to szczęście, że wraz z budzącą się do życia przyrodą dzielą się z nami swoją twórczością – zaznacza Jan Książek.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx