R e k l a m a

Zmiana restrykcji ws. koronawirusa: Rząd otwiera żłobki i przedszkola

R e k l a m a

Otwarte żłobki i przedszkola, a pozostałe restrykcje przedłużone o tydzień, zaś te dotyczące hoteli i miejsc noclegowych – o dwa tygodnie. Takie zmiany przedstawił podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia poinformował dziś, że apogeum trzeciej fali zakażeń koronawirusem właśnie przetacza się przez szpitale. Minister ogłosił też decyzję o przedłużeniu obowiązujących restrykcji o tydzień. Oznacza to, że dotychczasowe obostrzenia będą obowiązywać do 25 kwietnia. Są jednak wyjątki. Rząd zezwolił na otwarcie od 19 kwietnia żłobków i przedszkoli, od tego samego dnia możliwe też będzie uprawianie sportu amatorskiego na świeżym powietrzu w grupach do 25 osób.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Z kolei w przypadku hoteli i miejsc noclegowych obostrzenia zostały przedłużone nie o tydzień, a o dwa tygodnie – do 3 maja. Chodzi o to, żeby zapobiec wyjazdom Polaków na majówkę. Minister przyznał też w odpowiedzi na jedno z pytań od dziennikarzy, że podczas majówki należy spodziewać się wzmożonych kontroli przestrzegania obostrzeń. 

– Te decyzje mają na celu zminimalizowanie obciążenia infrastruktury szpitalnej, szczególnie infrastruktury respiratorowej – argumentował minister Adam Niedzielski.

Ile nowych zakażeń?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 21.283 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem (łącznie od początku pandemii to już 2.621.116 zakażeń) oraz nowych 803 przypadkach śmiertelnych (łącznie 59.930). Ostatnie dane mają jednak świadczyć o zmniejszającej się liczbie nowych przypadków.

– Widać, że ogólna tendencja zakażeń jest malejąca. Zaburzenie, które występuje w danych jest wynikiem świąt wielkanocnych – podkreślał Niedzielski. Dodał też, że spada liczba zleceń na testy na SARS-CoV-2, a ten wskaźnik świadczy o tym, że liczba przypadków również będzie spadać.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx