R e k l a m a

Pajęczno: Oszustwo metodą na pracowników wodociągów. 72-letnia kobieta straciła 10 tys. złotych

R e k l a m a

Dwie osoby – kobieta i mężczyzna – dostały się do mieszkania 72-letniej mieszkanki Pajęczna pod pretekstem awarii wodociągowej. Kobieta, która padła ofiarą oszustów, straciła 10 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w środę, 14 kwietnia br. około godziny 14:00 na jednym z pajęczańskich osiedli mieszkaniowych. Tego dnia 72-letnia kobieta, odbierając pocztę ze swojej skrzynki na klatce schodowej, napotkała kobietę oraz mężczyznę. Nieznajomi twierdzili, że są pracownikami pogotowia wodno-kanalizacyjnego, a w bloku właśnie trwa awaria.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W celu sprawdzenia awarii para udała się do mieszkania 72-latki. Podczas gdy kobieta wraz z pokrzywdzoną sprawdzały wodę w kranie w kuchni, mężczyzna plądrował mieszkanie – informuje mł. asp. Marcin Pawełoszek z pajęczańskiej policji. Jak dodaje, oszuści zostali spłoszeni przez syna 72-latki i uciekli z mieszkania. Ich łupem padło jednak 10 tysięcy złotych. Sprawców kradzieży poszukuje policja.

– Pomimo ciągłych apeli i medialnych ostrzeżeń, nadal dochodzi do oszustw i kradzieży na tak zwane „legendy” – ubolewa mł. asp. Marcin Pawełoszek. – Przestępcy co rusz wymyślają nowe sposoby wyłudzenia pieniędzy dlatego musimy zachować czujność. Policja apeluje o niewpuszczanie obcych osób do mieszkań. Każdą taką próbę należy potwierdzać, wykonując telefon do właściwej instytucji (np. wodociągi, pogotowie gazowe) lub zgłosić na numer alarmowy 112.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx