R e k l a m a

Ponad 13 litrów krwi zebrano podczas wiosennej akcji krwiodawstwa w Wieluniu

R e k l a m a

Dokładnie 13,5 litra krwi – tyle udało się zebrać w sobotę 17 kwietnia br. podczas zorganizowanej w Wieluniu wiosennej akcji krwiodawstwa.

Mimo iż pogoda nie dopisywała, krwiodawcy nie zawiedli i stawili się licznie przy siedzibie Wieluńskiego Domu Kultury, gdzie zaparkował specjalny autobus do poboru krwi.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Na akcję zapisało się łącznie 48 osób, z czego krew oddało równo 30 osób – informuje Sylwester Brożyna, sekretarz Klubu Honorowych Dawców Krwi przy PCK w Wieluniu. Jak dodaje, najciekawsze jest to, że wśród oddających krew było aż osiem osób, które uczyniły ten gest po raz pierwszy w życiu.

Każda z osób oddających krew otrzymała pakiety gadżetów, wśród których znalazły się produkty nabiałowe, mięsne, przetwory oraz vouchery na wydruki zdjęć i zakup sadzonek lub owoców. Dodatkowo wśród krwiodawców zostanie rozlosowanych 5 albumów o Wieluniu, przekazanych przez wieluński magistrat.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy PCK w Wieluniu już teraz zaprasza wszystkich chętnych do udziału w kolejnych tego typu akcjach. Będziemy o nich informować na bieżąco w naszym serwisie.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx