R e k l a m a

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w Konopnicy. 40-latek miał prawie 3 promile

R e k l a m a

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 40-letniego kierowcy opla astry. Mężczyzna kierował autem, mając w organizmie 2,9 promila alkoholu. Policjanci doceniają świadomość i dziękują świadkom zdarzenia za wzorową postawę.

Zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy wpłynęło do dyżurnego wieluńskiej komendy w czwartek, 15 kwietnia 2021 roku. Do zdarzenia doszło na ulicy Zielonej w Konopnicy. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że kierowca, który jechał przed nimi miał poważne problemy z utrzymaniem toru jazdy. W pewnym momencie zatrzymał samochód na drodze – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Świadkowie zdarzenia podejrzewając, że kierowca opla może być pod wpływem alkoholu, zdecydowali o uniemożliwieniu mu dalszej jazdy. Wyciągnęli kluczyki ze stacyjki i powiadomili policję. Wezwani na miejsce funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 40-latka.

– Badanie alkomatem wykazało u niego 2,9 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – informuje st. asp. Katarzyna Grela. – Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wieluńscy policjanci składają podziękowania czujnym kierowcom za obywatelską, godną naśladowania postawę. Przypominają również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku.

– Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji – przypomina st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx