R e k l a m a

Powiat wieluński: Pijany 29-latek przekroczył prędkość o 101 km/h

R e k l a m a

3 promile alkoholu w organizmie miał 29-letni kierowca fiata, który przekroczył dozwoloną prędkość o 101 km/h w obszarze zabudowanym. Brawurową jazdę mężczyzny przerwali policjanci, którzy zatrzymali go do kontroli drogowej w miejscowości Wielgie.

W poniedziałek, 19 kwietnia 2021 roku, mundurowi kontrolowali kierowców przy użyciu laserowego miernika prędkości w miejscowości Wielgie w gminie Ostrówek. Około godziny 10:00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę fiata fiorino, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 151 km/h.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jak się okazało, przekroczenie dopuszczalnej prędkości nie było jedynym przewinieniem kierowcy. W trakcie rozmowy z 29-letnim mieszkańcem powiatu pajęczańskiego, funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Teraz 29-letni kierowca musi liczyć się z dłuższą niż 3 miesiące utratą prawa jazdy. Wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

– Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami – przypomina st. asp. Katarzyna Grela. Zapewnia też, że 29-latek nie unikanie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Jak informuje policja, funkcjonariusze wieluńskiej drogówki systematycznie patrolują drogi naszego powiatu i reagują na wykroczenia, które mogą przyczynić się do powstawania wypadków drogowych. Działania te są realizowane w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx