R e k l a m a

Koronawirus: Rząd luzuje obostrzenia, ale nie w województwie łódzkim

R e k l a m a

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił dzisiaj zmianę obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Restrykcje będą się różnić w zależności od regionu. Niestety póki co nie ma dobrych wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego.

Minister Niedzielski ocenił na początku dzisiejszej konferencji, że apogeum trzeciej fali epidemii jest już za nami. – Dzisiejsza liczba zakażeń oznacza kontynuację trendu spadkowego – powiedział szef resortu zdrowia. Nadmienił też, że poprawia się sytuacja w szpitalnictwie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Staramy się patrzeć na regiony. Sytuacja w nich jest zróżnicowana. Średnia liczba zakażeń na 100 tysięcy spada, jednak mamy regiony, gdzie sytuacja jest nadal trudna – zauważył szef resortu zdrowia. Jak dodał, właśnie te parametry były podstawą do podjęcia decyzji o tym, co będzie się działo w następnych tygodniach.

– W pięciu województwach, w których mamy najtrudniejszą sytuację – dolnośląskim, śląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim – utrzymujemy obostrzenia, jakie obowiązywały dotychczas w całym kraju – oświadczył dziś minister zdrowia.

W pozostałych 11 województwach od poniedziałku, 26 kwietnia br. można spodziewać się rozluźnienia niektórych restrykcji. Przywrócone zostanie funkcjonowanie branży beauty, czyli salonów urody, kosmetycznych i fryzjerskich. Wróci też edukacja hybrydowa w klasach I-III szkoły podstawowej. Bardziej szczegółowy plan obostrzeń na maj ma zostać przedstawiony w przyszłym tygodniu.

Premier: Od 10 maja zapisy na szczepienia dla wszystkich chętnych

Premier Mateusz Morawiecki opublikował niedawno w mediach społecznościowych wpis, z którego wynika, że od 10 maja br. każdy dorosły obywatel Polski będzie mógł zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19.

– Jeżeli cały proces przebiegnie zgodnie z planem, producenci wywiążą się ze swoich zobowiązań, a Polacy wykażą odpowiedzialność, do sierpnia zostaną zaszczepieni wszyscy chętni w Polsce – napisał szef rządu.

Dodajmy, że dzisiaj (21 kwietnia 2021) odnotowano w Polsce 13.926 nowych przypadków zakażenia koronawirusem (łącznie już 2.718.493). Przybyło dziś również 740 zgonów osób zakażonych (jak dotąd łącznie 63.473). Do tej pory w Polsce podano 9.210.419 dawek szczepionki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx