R e k l a m a

Nie żyje proboszcz parafii w Mierzycach, ks. Łucjan Szeliga

R e k l a m a

Nie żyje proboszcz parafii w Mierzycach w gminie Wierzchlas, ksiądz Łucjan Szeliga. Tę smutną wiadomość przekazali dziś przed południem strażacy z OSP Mierzyce.

Proboszcz parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Mierzycach pełnił w tym miejscu posługę od 1998 roku. Był niezwykle lubiany zarówno przez mieszkańców Mierzyc, jak i nie tylko.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Niesamowity człowiek. Ciepły, serdeczny. Nawet wczoraj wspominałem sobie pielgrzymkę, na której razem byliśmy w lipcu zeszłego roku – rozpamiętuje w rozmowie z nami wójt gminy Wierzchlas, Leszek Gierczyk.

Jak podkreśla wójt, proboszcz był bardzo lubiany. Wspomina go jako inicjatora wielu przedsięwzięć oraz niesamowitą osobowość. Kapłan potrafił przyciągnąć do kościoła zarówno młodzież, jak i dorosłych.

– Wielkie zaangażowanie w życie parafii, w życie społeczne. Pięknie współpracował z samorządem, realizując przez wiele lat szereg cennych inicjatyw. Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci księdza Łucjana – nie kryje smutku Leszek Gierczyk.

W niedzielę, 25 kwietnia, o godzinie 19:00 w kościele w Mierzycach odbędzie się msza żałobna w intencji zmarłego księdza. Nabożeństwo poprowadzi ks. biskup Andrzej Przybylski.

Pogrzeb ks. Łucjana Szeligi odbędzie się w poniedziałek, 26 kwietnia, o godzinie 11:00 w kościele pw. Św. Wojciecha w Radzionkowie. Mszy będzie przewodniczył ks. biskup senior Antoni Długosz. W nabożeństwie pogrzebowym mają uczestniczyć wyłącznie: najbliższa rodzina, oficjalne delegacje oraz księża związani z kapłańską drogą śp. ks. Łucjana. Po mszy nastąpi złożenie ciała zmarłego w grobie na miejscowym cmentarzu parafialnym przy ul. Orzechowskiej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
mierzyce
2 lat temu

Bardzo smutna wiadomość. Bardzo dobry ksiądz i bardzo dobry człowiek

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx