R e k l a m a

Powiat wieluński: Dziesiątki milionów złotych na przebudowę lokalnych dróg [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Dofinansowanie w kwocie 30 milionów złotych otrzyma powiat wieluński na przebudowę drogi łączącej Gabrielów z Rychłocicami. Swoje dofinansowania na przebudowy dróg dostały też niektóre gminy z powiatu wieluńskiego.

30 milionów złotych – to wartość dofinansowania, jakie otrzyma Starostwo Powiatowe w Wieluniu na przebudowę drogi pomiędzy Gabrielowem w gminie Osjaków, a Rychłocicami w gminie Konopnica. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i będą rozłożone na lata 2021 – 2025. Największa transza, niemal 19 milionów złotych, przypadnie na rok 2024. O inwestycji i pozyskanym dofinansowaniu poinformowano podczas wspólnej konferencji prasowej władz powiatu z wójtami.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Długość tego odcinka to blisko 13 kilometrów. Droga ta ma charakter ponadlokalny, łączy trzy powiaty: łaski, wieluński i pajęczański – wskazywał starosta wieluński Marek Kieler. Jak podkreślał, wspomniana droga stanowi główny ciąg komunikacyjny, mający bardzo duże znaczenie dla rozwoju sieci dróg nie tylko powiatu wieluńskiego, ale również województwa łódzkiego.

Dofinansowanie również dla poszczególnych gmin

W ramach rządowego funduszu dofinansowanie na przebudowę lokalnych dróg otrzymały też niektóre gminy powiatu wieluńskiego. Mowa o gminach Skomlin, Mokrsko, Czarnożyły i Wierzchlas. W przypadku gminy Skomlin mowa o drodze z Wróblewa do Skomlina.

– Droga wykonana w słabych technologiach w latach 70., wymagała już bardzo mocno gruntownej przebudowy. To odcinek 2 km 300 m – wskazywał wójt gminy Skomlin, Grzegorz Maras. – Niewiele braknie do krzyżówki we Wróblewie, ale myślę, że jak już będziemy realizować ten odcinek, to być może nadarzy się okazja, że „dojedziemy” do tej krzyżówki, a mieszkańcy Wróblewa będą mieli dobrą komunikację z miejscowością gminną, czyli ze Skomlinem – zapowiadał wójt.

W pozostałych gminach w ostatnim czasie dofinansowanie z rządowego programu uzyskały następujące zadania:

  • gmina Czarnożyły: droga Czarnożyły – Kąty, długość 2,8 km,
  • gmina Mokrsko: droga Słupsko – Mamzerówka – Mątewki, długość 1,7 km,
  • gmina Wierzchlas: Wierzchlas, ul. Piechowska (Wierzchlas – Kraszkowice), długość 2,1 km.
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx