R e k l a m a

167 osób w wieku ponad 100 lat województwie łódzkim. Dostają świadczenie honorowe

R e k l a m a

167 stulatków w województwie łódzkim odbiera co miesiąc świadczenie honorowe przyznane przez prezesa ZUS. Wśród seniorów, którzy przekroczyli barierę stu lat, zdecydowanie więcej jest kobiet niż mężczyzn.

– Obecnie w województwie łódzkim wypłacamy 167 świadczeń honorowych, z których 143 trafiają do kobiet, a 24 do mężczyzn – informuje Monika Kiełczyńska z ZUS. Jak dodaje, najstarsza emerytka ma obecnie 107 lat i 3 miesiące, a najstarszy mężczyzna – 105 lat i 3 miesiące.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Na przyznanie świadczenia honorowego od prezesa ZUS może liczyć każda osoba, która kończy sto lat. Jak informuje ZUS, wysokość świadczenia zależy od wysokości kwoty bazowej w dniu setnych urodzin. Dla osób, które od 1 marca br. do końca lutego przyszłego roku będą kończyły 100 lat, wynosi ona 4 512,41 zł brutto. Środki te wypłacane są co miesiąc, a ich kwota nie już podlega waloryzacji. Oznacza to, że świadczenie wypłacane jest do końca życia w tej samej wysokości obok podstawowego świadczenia tj. emerytury czy renty.

– Stulatek nie musi przy tym składać żadnych wniosków aby otrzymać to świadczenie, ponieważ jest to specjalne świadczenie honorowe, które emeryci i renciści otrzymują z chwilą ukończenia 100 lat – podkreśla Monika Kiełczyńska.

Świadczenie honorowe przyznawane jest także tym osobom, które nie pracowały i nie pobierają emerytury czy renty. W takim przypadku wniosek o świadczenie jest jednak wymagany, ponieważ te osoby nie znajdują się w systemie ZUS.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx