R e k l a m a

Dwóch pijanych kierowców zatrzymano w powiecie wieluńskim. Jeden wylądował w rowie

R e k l a m a

Dwóch nietrzeźwych kierowców w ciągu ostatniej doby zatrzymali policjanci na drogach powiatu wieluńskiego. Jeden z nich, mając 3,8 promila alkoholu w organizmie, wjechał samochodem do przydrożnego rowu.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło w miejscowości Mątewki w gminie Mokrsko we wtorek 27 kwietnia 2021 roku. Jak wynika z ustaleń mundurowych, 49-letni kierowca opla vectry nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie następnie auto wywróciło się na bok.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W wyniku tego zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał. Policjanci zbadali stan trzeźwości 49-latka, okazało się że miał 3,8 promila alkoholu w organizmie – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Drugim z nietrzeźwych kierowców okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Mężczyzna, mając 2,7 promila alkoholu w organizmie, zdecydował się wsiąść za kierownicę seata leona. Policjanci z wieluńskiej „drogówki” zatrzymali go do kontroli na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Dębina w gminie Osjaków.

– Teraz obaj mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela. I przypomina, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch, wysoką karą grzywny i zakazem prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują

Wieluńscy policjanci przypominają, że pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach.

– Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach! – apeluje st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx